EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Sabit İniş Mahallerinde Hizmet Veren Makina Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Yükleme, nakliye ve boşaltma işlemlerini yapan bütün makinalarda en büyük problem dengesizlik problemidir. Kaldırma iletme grubundaki bu makinalarda yaşanan kazaların en büyük nedeni dengesizliktir. Bu yüzden meydana gelen kazalarda çalışanlar yaralanmakta, sakat kalmakta hatta yaşamlaını yitirmektedir. Bunun yanında taşınan yüklerin ve malzemelerin gördükleri hasarlar ise küçümsenmeyecek boyutlardadır.

Sabit İniş Mahallerinde Hizmet Veren Makina Periyodik Kontrol ve Muayenesi

İlgili yasal düzenlemelerde bu tür makinaların, taşınması, kurulması ve sökülmesi işlemlerinin her aşamasında, devrilmeye, düşmeye veya kontrol dışı hareketler yapmasına engel olacak şekilde ve bu durumlarını yeterli bir kararlılıkla koruyacak şekilde, tasarlanması ve üretilmesi gerekmektedir. Ayrıca bu makinaların kaldırma sistemleri, ortam koşulları ve çalışanların uyguladıkları kuvvetlerin etkileri dikkate alınarak, kullanılırken veya kullanım dışında iken, öngörülen kurulum ve çalışma koşulları altında maruz kaldıkları yüklere dayanabilecek kapasiteye sahip olmaları gerekmektedir.

Bu çerçevede olmak üzere sabit iniş mahallerinde hizmet veren makinaların taşıyıcı sistemlerinin hareketleri, iniş mahallerine doğru hareket ederken ve iniş mahallerinde iken, hiçbir etkiye maruz kalmadan ve bir kuvvet etkisi altında şekil değiştirmeden şeklini koruyacak şekilde (rijit bir şekilde) yönlendirilmelidir. Çalışanlar bu tür makinalara yaklaşacaksa, örneğin yükleme ve boşaltma işlemleri sırasında, bu makinaların hareketsiz kalacak şekilde tasarlanmış ve üretilmiş olması gerekmektedir. Ayırca bu makinaların, taşıyıcı ile iniş mahalli arasında bir seviye farkı varsa, düşme riski oluşturmaması gerekmektedir. Bu makinalar kullanılırken çalışma alanlarına kimsenin girmemesi gerekmektedir.

Bütün bu sayılan koşulları sağlamak üzere de üretici firma ve yetkili temsilcisi tarafından, uygun yöntemlerle test ve muayenelerinin yaptırılması gerekmektedir. Sabit iniş mahallerinde hizmet veren makinalar, yük altında çalıştıkları için, bu tür muayeneler son derece önemli olmaktadır.

Kuruluşumuz, test ve muayene hizmetlerini verirken, yürürlükte olan yasal düzenleme esaslarını ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartları dikkate almaktadır. Aynı şekilde kaldırma iletme makinalarının periyodik kontrolleri kapsamında, sabit iniş mahallerinde hizmet veren makinaların periyodik kontrol ve muayene hizmetleri de verilmektedir. Bütün bu çalışmalarda en son teknolojik cihazlar ve yöntemler kullanılmakta ve hızlı, güvenilir ve kaliteli hizmet verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.