EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Havalandırma ve Klima Tesisatları Muayenesi

Konutlarda ve özellikle işyerlerinde havalandırma ihtiyacı büyük bir ihtiyaçtır. Kullanıldığı yere bağlı olarak havalandırma sistemlerinin tasarımı ve uygulaması tamamen mühendislik yaklaşımları gerektirmektedir. Burada esas olan, lokantalar, kafeler, sinema ve tiyatro salonları, konferans salonları, mağazalar ve insanların birarada oldukları daha birçok yer için gerekli taze havanın sağlanmasıdır. Bugün havalandırma sistemleri ve klima tesisatları bütün kapalı alanlar için zorunlu olmuştur. Özellikle otoparklar, alışveriş merkezleri, lokantalar ve havalanları gibi yerlerde nitelikli bir havalandırma sistemine mutlaka gerek duyulmaktadr.

Havalandırma ve Klima Tesisatları Muayenesi

Havalandırma sistemleri bugün konforlu bir yaşamın gereğidir. Genelde klimalar havalandırma yapmadan ısıtma ve soğutma görevini yerine getirirler. Ancak içeriye temiz hava alınmadan, oksijen girmeden ve içerideki kötü hava bir havalandırma sistemi ile dışarı atılmadan, konfor sağlamak mümkün değildir.

Bugün işletmelerde sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturmak için, ısıtma ve soğutma olmasa bile havalandırma sistemi mutlaka olmak zorundadır.

Havalandırma sistemlerinde mutlaka içerideki kötü havayı çeken bir aspiratör ve havalandırma kanalları kullanılır. Klimalar ise çalışanların verimli olması için çalışma ortamının havasını soğutan veya ısıtan, havanın nemini alan ve bazı çeşitleri havadaki toz ve partikülleri filtre eden cihazlardır.

Akredite muayene kuruluşları tarafından havalandırma ve klima tesisatları muayeneleri yapılmaktadır. Bu çalışmalarda dikkate alınan birkaç standart şunlardır:

  • TS 5895 Merkezi klima (iklimlendirme) ve havalandırma tesislerinin işletme ve bakım kuralları
  • TS 12850 Yetkili servisler - Havalandırma ve klima sistemleri - Klima santralleri, klimalar, soğutucu gruplar, fan-coiller, fanlar (aspiratörler, vantilatörler), hava temizleyici cihazlar ve hava perdeleri vb için - Kurallar
  • TSE CEN/TR 15500-2 Binaların Enerji Performansı - Isıtma, havalandırma ve klima uygulamalarının kontrolü - Bölüm 2: TR prEN 15500-1’e eşlik eden
  • TS EN 12102 İklimlendirme cihazları - Isı pompaları ve nem gidericiler elektrik enerjisiyle tahrik edilen kompresörle çalışan hava kaynaklı gürültü ölçümü - Ses güç seviyesinin belirlenmesi

Kuruluşumuz, güçlü bir teknolojik altyapı ve çalışan kadrosu ile elektriksel güvenlik muayenelerini gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda yapılan çalışmalardan biri de havalandırma ve klima tesisatları muayeneleridir. Bu çalışmalarda yürürlükte olan yasal düzenlemelere ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara uyulmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.