EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Skreyper Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Ağır kazı, taşıma ve dolgu çalışmaları içeren kaba tesviye işlemlerinde kullanılan iş makinalarından biri de skreyperlerdir. Bu makinalar hassas tesviye işlerinden önce kullanılır. Genelde tesviye çalışmalarının maliyetini düşürmek için tercih edilmektedir. Daha çok yol inşaatlarında ve hafriyatlarda tercih edilen skreyperler, gevşek zeminlerde kazı yapılması, çıkan hafriyatın belli bir alana taşınması, sert zeminlerin gevşetilmesi, stabilize malzemelerin taşınması ve zemine yayılması ve inşaatlarda kum ve çakıl gibi malzemelerin taşınmasında kullanılır.

Skreyper Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Skreyperler, genel olarak iki çeşittir: motorlu skreyperler ve çekili skreyperler. Motorlu skreyperlerin kapasitesi daha yüksek ve daha kullanışlıdır. Çekili skreyperler, genelde traktör veya dozer gibi bir iş makinasının arkasına bağlanarak kullanılmaktadır. Skreyperler özellikle kısa mesafeli hafriyatlarda oldukça ekonomiktir. Yumuşak toprağı kazıyabilir ancak sert topraklarda verimli değildir. Daha çok yol yapım çalışmalarında malzemenin yola düzgün ve homojen bir şekilde yayılması için kullanılmaktadır.

Verimli kullanılmaları ve olası iş kazalarının yaşanmaması için periyodik bakımlarının zamanında yapılması gerekmektedir.

Muayene kuruluşları tarafından verilen iş makinalarının periyodik kontrolleri kapsamında, skreyperlerin periyodik kontrol ve muayenesi hizmetleri de bulunmaktadır. Bu çalışmalarda başvurulan belli başlı standartlar şunlardır:

  • TS 1230-2 ISO 7129 İnşaat kazı makinaları - Çekicili dozerler, greyderler ve skreyperlerde kullanılan kesici uçlar - Ana şekiller ve temel ölçüler
  • TS ISO 10268 İnşaat ve kazı makinaları - Damperli kamyonlar ve paletli skreyperler için hız düşürücüler - Performans deneyleri
  • TS EN 474-7 İnşaat ve kazı makinaları - Güvenlik - Bölüm 7: Skreyperler için özellikler
  • TS 1230-1 İnşaat ve kazı makinaları - Bıçakların kesici uçları (greyder, dozer, skreyper için)
  • TS 9724 ISO 7133 İnşaat ve kazı makinaları - Çekicili skreyperler - Terimler ve ticari özellikler

Kuruluşumuz, yürürlükte olan yasal düzenleme esaslarını ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartları dikkate alarak iş makinalarının periyodik kontrolleri kapsamında skreyper periyodik kontrol ve muayenesi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda en son teknolojik cihazlar ve yöntemler kullanılmakta ve hızlı, güvenilir ve kaliteli sonuçlar alınmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.