EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Termik Oksidasyon Tesisleri Muayenesi

Doğalgazın yanması ile birlikte atmosfere yayılan atık gazlar, büyük birçevre riski oluşturmaktadır. Bu açıdan özellikle çeşitli azotoksit (NOx) emisyonları son yıllarda büyük artış göstermektedir ve kontrol altına alınması büyük önem kazanmıştır. Çeşitli enerji kaynakları, insanların yaşam düzeylerinin gelişmesinde ve iyileşmesinde önemli bir itici güçtür. Ancak özellikle fosil yakıtlardan enerji elde edilmesi ve bunun tüketilmesi süreçlerinde ortaya çıkan karbondioksit, kükürtdioksit ve azotoksitler ile birlikte tanecikler ve organik bileşikler gibi kirleticiler, özellikle büyük şehirlerde ve sanayi bölgelerinde ciddi oranda artmaktadır. Bunlar hem insan sağlığı hem de çevre için ciddi tehlike teşkil etmektedir.

Termik Oksidasyon Tesisleri Muayenesi

Bu yüzden kirletici kaynak emisyonlarının atmosferi kirletmesinin önlenmesi ve yaşamsal tehlike oluşturan limitlerin geçilmemesi önemli olmaktadır. Karbonsioksit yükselmesinden kaynaklanan sera etkisi ve azotoksitlerin neden olduğu ozon tabakasının incelmesi gibi olaylar yerkürenin geleceğini olumsuz etkilemektedir. Çıkarılan yasal düzenlemelere ve hazırlanan yerli ve yabancı standartlara uyulması, aynı zamanda çevre koruma bilincinin yerleşmesi ile birlikte, işletmelerde yanma sırasında oluşan zararlı emisyonların seviyesi düşmekte, zararlı emisyonlar ve termik kayıplar azalmaktadır. Buna rağmen azotoksitlerin (NOx) miktarı zaman zaman endişe yaratmaktadır. Bu yöndeki çabalara, termik oksidasyon tesislerinin kontrol ve muayeneleri de katkı sağlamaktadır.

Yanma sürecinde azotoksitlerin ortaya çıkmasının önlenmesi için herşeyden önce içinde azot ve azotlu bileşik bulunmayan yakıtların kullanılması gerekmektedir. Ayrıca azotoksitlerin baca gazlarından uzaklaştırılması ve yanma sırasında azotoksitlerin oluşumunu önleyecek yöntemlerin uygulanması gerekmektedir. Bu yöntemler arasında, yanma bölgesinde çok yüksek alev sıcaklığını düşürmek ve yakıtın bu sıcaklıkla kalma süresini azaltmak veya yakma havasında bulunan oksijenin konstantrasyonunu düşürmek gibi yöntemler bulunmaktadır. Bugün temiz enerji kaynağı olarak gösterilen doğalgaz bile yanarken bazı kirletici emisyonlar meydana getirmektedir. Kötü karışım, yetersiz hava miktarı ve uygun olmayan işletme koşulları, çok miktarda karbonmonoksit, is ve yanmamış hidrokarbon emisyonlarına neden olmaktadır.

Kuruluşumuz, yürürlükte olan yasal düzenleme esaslarını ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartları esas alarak, gaz yakma tesislerinin muayene ve testleri arasında termik oksidasyon tesislerinin muayenesi hizmetlerini de vermektedir. Güçlü bir teknolojik alt yapı ve deneyimli ve uzman bir ekip tarafından verilen bu hizmetlerde hızlı ve güvenilir sonuçlar alınmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.