EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Mikrobiyoloji Testleri
Tekstil Sektörü Hizmetleri

Mikrobiyoloji Testleri

Bugün yetkili laboratuvarlarda, mikrobiyoloji ve biyokimya alanına giren çok sayıda testler yapılmaktadır. Bu testlerin bir kısmı rutin testlerdir. Ancak ihtiyaca göre çok özel mikrobyioloji testleri de yapılmaktadır. Son yıllarda teknolojideki gelişmeler paralelinde üretilen birçok test cihazı, hem mikrobiyoloji hem de biyokimya testlerini yapabilecek özelliktedir.

mikrobiyoloji-testleri

Genel olarak mikrobiyoloji laboratuvarında, çeşitli enfeksiyonlara neden olan mikroorganizmalar araştırılmakta ve test edilmektedir. Mikroskop, mikrobiyoloji laboratuvarlarının temel test cihazıdır ve mikroskobun kullanıldığı her türlü bakteriyolojik, parazitolojik ve doğrudan veya fluoresan boyamaya dayanan testler bu laboratuvarlarda yapılmaktadır.

Mikrobiyoloji laboratuvarlarının ikinci çalışma alanı ise immünolojidir. İmmünolojik testler, organizmaların bağışıklık sistemlerinin durumunu ve işlevini ve bağışıklık sistemine yönelik bozuklukları tespit etmek için yapılmaktadır.

Mikrobiyoloji laboratuvarlarının tekstil ürünlerine yönelik inceleme ve testleri ise bütün hastane, klinik, laboratuvar ve sağlık kuruluşlarında kullanılan tekstil ürünlerinin, antimikrobiyel, antimantar ve antibakteriyel özelliklerini tespit etmeye yöneliktir. Örneğin bu çerçevede pamuk, yün, viskon, poliamid, polyester, cam ve benzeri çeşitli liflerin testleri yapılmaktadır. Aynı şekilde bu liflerden yapılmış, open-end pamuk iplikleri, penye pamuk iplikleri, yün iplikler, melanj iplikler ve çeşitli ipliklerin testleri yapılmaktadır. Keza sentetik veya doğal liflerden dokunan her türden tekstil ürünleri test edilmektedir. Örneğin tıbbi ve hijyenik tekstil ürünleri bu kapsamdadır.

Mikrobiyoloji laboratuvarlarında antibiyotik duyarlılık testi, antifungal duyarlılık testi, bakteri tanımlanması ve duyarlılık testi, ev tozu akarlarının aranması ve mantar aranması ve kültür gibi çok sayıda mikrobiyoloji testleri yapılmaktadır.

Laboratuvarımız, güçlü bir teknolojik altyapı ve eğitimli ve deneyimli uzman bir çalışan kadrosu ile tekstil sektöründe faaliyet gösteren işletmelere başlıca şu mikrobiyoloji hizmetlerini vermektedir:

  • Antibakteriyal aktivite tayini
  • Antifungal aktivite tayini
  • Deri ürünlerin (wet blue) küflenmeye karşı direncinin test edilmesi
  • Kağıt ve kağıt ürünlerinde fungus tayini
  • Kimyasal dezenfektanlar ve antiseptikler tayini
  • Kozmetiklerde mikrobiyolojik test
  • Plastiklerde antifungal tayini
  • Toplam mikroorganizma yükü tayini

Laboratuvarımız, işletmelerin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda yukarıda sayılanlar dışında da ölçüm, test ve analiz hizmetleri vermektedir. Bütün bu çalışmalarda yürürlükte olan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve dünyanın her yerinde kabul gören test yöntemlerine uyulmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.