EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Platform Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Yük platformları, sadece yük taşımak amacı ile kullanılan, içine bir operatörün binemeyeceği, özel bir kumanda sistemine sahip olan, dikey taşıma sistemleridir. Fabrikalarda, büyük imalathanelerde, deposu olan mağazalarda ve lojistik firmlarının depolarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Genel olarak farklı durak mesafeleri bulunmaktadır ve yaklaşık 750 ile 1.500 kg arasında yük taşıma kapasitesine sahiptir. Ancak çok profesyonel ihtiyaç durumlarında 30 tona kadar yük kaldıran platformlar da bulunmaktadır.

Platform Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Makaslı olan yük platformları özel olarak tasarlanmakta ve üretilmektedir. Bunlar dikey olarak kaldırma ve boşaltma faaliyetlerine gerek duyulan durumlarda, özürlü asansörü olarak çeşitli binalarda, fabrikaların üretim ve sevkiyat ünitelerinde, çok katlı otoparklarda ve daha birçok yerde özel amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Genelde yük platformları 12 metreye kadar yük kaldırmaktadır. Platformlar yüklerin farklı seviyelerde hızlı ve kolay şekilde yer değiştirmesini sağlamaktadır. Platformların genişlikleri, dolayısıyla kapasiteleri ihtiyaca göre değişmektedir.

Bütün yük patformları, ağırlık taşımaktadır ve herhangi bir olumsuz durumda, hem çalışanların can güvenliğini hem de insanların mal güvenliğini tehdit etmektedir. Yetkili muayene kuruluşları tarafından gerçekleştirilen, patformların test ve muayeneleri çalışmalarında göz önünde tutulan birkaç standart şunlardır:

  • TS EN 280 Yükseltilebilen seyyar iş platformları - Tasarım hesapları - Denge kriterleri - Yapım - Güvenlik - Muayene ve deneyler
  • TS EN 1495 Kaldırma platformları - Sütunlu çalışma platformları
  • TS EN 12385-3 Çelik tel halatlar - Güvenlik - Bölüm 3: Kullanım ve bakım bilgileri
  • TS EN 13157 Vinçler (krenler) - Güvenlik - Elle tahrik edilen kaldırma teçhizatı
  • TS EN 818-6 Kısa baklalı zincir - Kaldırma amaçları için - Güvenlik - Bölüm 6: Zincir sapanlar - İmalatçı tarafından temin edilecek kullanım ve bakım bilgileri için teknik şartname

Kuruluşumuz, test ve muayene hizmetlerini verirken, yürürlükte olan yasal düzenleme esaslarını ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartları dikkate almaktadır. Aynı şekilde kaldırma iletme makinalarının periyodik kontrolleri kapsamında, patformların periyodik kontrol ve muayene hizmetleri de verilmektedir. Bütün bu çalışmalarda en son teknolojik cihazlar ve yöntemler kullanılmakta ve hızlı, güvenilir ve kaliteli hizmet verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.