EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Greyder Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Güçlü iş makinalarından biri olan greyderler, toprak düzleme işlerinde, eğimli toprağı meyillendirme işlerinde, yol yapım çalışmalarında, hendek kazma işlerinde, inşaat malzemelerini karıştırma ve yayma işlerinde, hafif kazıma işlerinde ve daha birçok amaçla kullanılmaktadır. Dozerlar kadar ağır işler için uygun değildir.

Greyder Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Greyderler bu işleri, önlerinde bulunan bıçak, kazma ve riperleri yardımı ile yapmaktadır. Bıçaklara, belli sınırlar içinde istenilen açıyı vermek mümkündür.

Genel olarak zemin tevsiye işlerinde sert bir zemine gelinceye kadar greyderler kullanılmaktadır. Toprağın durumuna göre kazı ve malzeme karıştırma işlerinde bıçağın tipi ve ayarları değişir. Aynı şekilde yıkım sonrası molozların temizlenmesi, yol yapımında asfaltın serilmesi ve kışın kar küreme işlerinde de farklı bıçaklar kullanılır. Kullanılan bıçak açısı değiştikçe bıçak uzunluğu da kısalır veya uzar.

Greyderlerin ana parçası bıçaklarıdır. Şasiye monte edilen bıçak, hidrolik silindirleri kontrol eden kumanda levyeleri ile yönlendirilir. Greydeler, marka ve modellerine bağlı olarak farklı özelliklerde olabilir. Ancak greyderlerde bıçağa yön vermeye ve döndürmeye yarayan şu hidrolik silindirler bulunur: bıçak kaydırma silindiri, bıçak kaldırma silindirleri, döndürme motoru ve eğim açısı silindirleri. Bunların periyorik bakımları yapılmayacak olursa hem greyderlerden beklenen verim alınamaz hem de istenmeyen kazalar yaşanabilir.

Muayene kuruluşları tarafından verilen iş makinalarının periyodik kontrolleri kapsamında, greyderlerin periyodik kontrol ve muayenesi hizmetleri de bulunmaktadır. Bu çalışmalarda başvurulan belli başlı standartlar şunlardır:

  • TS 1230-2 ISO 7129 İnşaat kazı makinaları - Çekicili dozerler, greyderler ve skreyperlerde kullanılan kesici uçlar - Ana şekiller ve temel ölçüler
  • TS EN 474-8 İnşaat ve kazı makinaları - Güvenlik - Bölüm 8: Greyderler için özellikler
  • TS 1230-1 İnşaat ve kazı makinaları - Bıçakların kesici uçları (greyder, dozer, skreyper için)
  • TS 9726 ISO 7134 İnşaat ve kazı makinaları - Greyderler - Terim ve ticari özellikler

Kuruluşumuz, yürürlükte olan yasal düzenleme esaslarını ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartları dikkate alarak iş makinalarının periyodik kontrolleri kapsamında greyder periyodik kontrol ve muayenesi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda en son teknolojik cihazlar ve yöntemler kullanılmakta ve hızlı, güvenilir ve kaliteli sonuçlar alınmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.