EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Kule Vinç Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Günümüzde çok katlı yüksek binaların yapımında kullanılan kule vinçler, inşaat sektörünün gelişmesinde ve ilerlemesinde önemli bir işleve sahiptir. Keza tersanalerde de gemi inşa çalışmaları, kule vinçler sayesinde hız kazanmıştır. Aslına bakılırsa kule vinçler bir teknoloji harikası değildir. Çalışma sistemleri son derece basittir. Ancak inşaat çalışmalarında yıllarca süren projelerin hız kazanmasında etkili olmuştur. El gücü ile yapılan işin yüzlerce katı, kule vinçleri sayesinde fazla güç ve zaman harcanmadan, daha önemlisi güvenilir bir şekilde yapılmış olmaktadır. Kule vinçlerin parçalarının tek tek birleştirilmesi ve kısa sürede kurulup sökülmesi büyük avantajdır.

Kule Vinç Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Kule vinçleri çok sağlam parçalardan oluşur ve üzerinde BOM adı verilen raylı yatay bir kol bulunur. Vincin kapasitesine ve özelliklerine bağlı olarak maksimum uzaklıkta kaldıracağı ve taşıyacağı yükün ağırlığı 1 tonu geçmemelidir.

Kule vinçleri mutlaka ehliyetli operatörler tarafından kullanılmalıdır. Kullanmaya başlanmadan önce vincin kumanda tablosu, kolları ve frenleri mutlaka kontrol edilmelidir. Ayrıca vinç halatları kontrol edilmeli, herhangi bir deformasyon ve tel kopuklukları olmamalıdır. İşletmeler, kule vinçlerin düzenli bakımlarını yaptırmak zorundadır. Çalışanların can güvenliği ve işletmelerin mal güvenliği açısından bu son derece önemlidir.

Akredite olmuş muayene kuruluşları tarafından kule vinçlerin test ve muayeneleri yapılmaktadır. Bu çalışmalarda dikkate alınan başlıca standartlar şunlardır:

  • TS 10116 Kaldırma ve taşıma makinaları - Vinçler - Muayene ve deney metotları
  • TS ISO 12480-1 Vinçler - Emniyetli kullanım - Bölüm 1: Genel
  • TS EN 1495 Kaldırma platformları - Sütunlu çalışma platformları
  • TS EN 12385-3 Çelik tel halatlar - Güvenlik - Bölüm 3: Kullanım ve bakım bilgileri
  • TS ISO 4309 Vinçler - Tel halatlar - Muayene ve hizmet dışı bırakmak için uygulama kuralları

Kuruluşumuz, güçlü bir teknolojik altyapı ve çalışan kadrosu ile kaldırma iletme makinalarının periyodik kontrollerini gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda yapılan çalışmalardan biri de kule vinçlerin periyodik kontrol ve muayenesidir. Bu çalışmalar yürürlükte olan yasal düzenlemeler ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlar esas alınarak kusursuz bir şekilde verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.