EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Bohrwerk Tezgahları Muayenesi

Torna ve freze tezgahlarında işlenmesi mümkün olmayan malzemeler için Bohrwerk tezgahları kullanılmaktadır. Bu tezgahlara yatay delik tezgahları dendiği de olmaktadır. Bohrwerk, Almanca bir kelimedir ve delik işleme anlamına gelmektedir. Ancak dilimize de Bohrwerk olarak girmiştir ve işletmelerde yaygın bir şekilde bu tezgahlar kullanılmaktadır.

Bohrwerk Tezgahları Muayenesi

Yatay bir kullanım imkanına sahip olan Bohrwerk tezgahları aslında diğer kesici takım tezgahlarından çok farklı değildir. Sadece yatay kullanım imkanı bu tezgahlara çok daha geniş bir kullanım alanı vermektedir. Kolayca delme ve delik büyütme işlemelerinde kullanılmaktadır. Ayrıca bu tezgahı dikey konumda kullanma imkanı da bulunmaktadır.

Bu arada CNC (bilgisayarlı sayısal kontrol) takım tezgahlarında ve freze tezgahlarında kullanılan tekli veya çoklu uçlar Bohrwerk tezgahlarında da kullanılabilmektedir. Kesici takım ve malzemelerinin aynı olması, kullanım kolaylığı ve uyum sağlamaktadır. Tezgah başlığına takılabilen üniversal başlık sayesinde tezgah üzerinde olan malzeme 360 derece dönebilir hale gelmektedir. Bu şekilde mazlemeyi her yönü ile işlemek mümkün olmaktadır. Bu özellik işletmelere, faaliyetlerinde zaman kazandırmaktadır.

Bohrwerk tezgahları, delme ve delik genişletme gereksinimi olan her türlü işte kullanılabilir. Örneğin inşaat alanlarında kullanılan iş makinalarında bir arıza olduğu zaman, delik üzerine kaynak yapmak için bile Borwerk tezgahı kullanılmaktadır.

Akredite olmuş muayene kuruluşları, bohrwerk tezgahlarının muayenelerini yapmaktadır. Bu çalışmalarda dikkate alınan başlıca standartlar şunlardır:

  • TS EN 13128 Takım tezgahlarında güvenlik - Freze tezgahları (delik büyütme tezgahları dahil)
  • TS ISO 240 Freze bıçakları - Bıçakların bağlantı şekilleri - Boyutlar
  • TS EN ISO 15641 Yüksek hızlı işleme için freze bıçakları - Güvenlik kuralları
  • TS EN 847-1 Ağaç işleme için kesici takımlar - Güvenlik kuralları - Bölüm 1: Freze takımları, daire testere bıçakları
  • TS 303 Freze bıçakları - Metaller için

Kuruluşumuz, güçlü bir teknolojik altyapı ve çalışan kadrosu ile tezgahların periyodik kontrollerini de yapmaktadır. Bu çerçevede olmak üzere işletmelere bohrwerk tezgahları muayenesi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda, yürürlükte olan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul görmüş test ve muayene yöntemlerine uygun hareket edilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.