EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Park Lifti Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Bugün trafikte gezen araçların önemli bir kısmı (yüzde 30) sadece otopark yeri aramak için dolaşmaktadır. Büyük şehirlerin en büyük sıkıntısı otopark alanlarının yetersiz olmasıdır. Park liftler bu alanda çok büyük bir ihtiyacı karşılamaktadır. Yeni nesil bu otoparklar, belli bir alanda daha fazla park alanı yaratmakta ve dolaylı da olsa trafik sıkışıklığında önemli bir rahatlama sağlamaktadır.

Park Lifti Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Herhangi bir otoparka çabuk ulaşım demek, bir yandan yakıttan ve zamandan daha fazla tasarruf imkanı anlamına gelirken, bir yandan da atmosfere bırakılan karbon emisyonu değerleri yüzünden çevreye verilen zararın düşürülmesi demektir. Park liftleri kurulurken kullanılan malzemeler ve otopark sistemlerini oluşturan tüm bileşenler, önemli oranda geri dönüştürülebilen malzemelerden oluşmaktadır. Ayrıca geleneksel otopark alanlarına göre bu yeni nesil otopark sistemleri, daha az yere gereksinim duymaktadır. Bu tür çözümler daha geniş yeşil alanlar yaratmaktadır.

Park liftleri modüler ve taşınabilir özelliklerdedir. Böyle olduğu için mevcut alana uygun tasarımlar yapılabilmektedir. Ayrıca park liftleri sayesinde otopark alanından daha yüksek kazanç elde edilmektedir. Çünkü yaklaşık 50 metrekarelik bir alana 100 araç park edilebilmektedir. Dikey kurulan bir park lift sisteminde, iki araçlık bir alana 12 adet araç park edilebilmektedir. Bu sistemler genel olarak, araçları taşıyan vagonların, dikey düzlemde elips bir yörünge çizerek dönmesi ile çalışmaktadır. Bu sistemler saat yönünde veya saatin tersi yönünde hareket edebilmektedir.

Neticede park liftleri, ağırlık taşımaları yüzünden, hem çalışanların can güvenliğini hem de insanların mal güvenliğini tehdit etmektedir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından çıkarılan İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği gereğince, park liftlerinin makine mühendisleri, makine teknikerleri veya yüksek teknikerler tarafından kontrol ve muayene edilmesi gerekmektedir.

Kuruluşumuz, test ve muayene hizmetlerini verirken, yürürlükte olan yasal düzenleme esaslarını ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartları dikkate almaktadır. Aynı şekilde kaldırma iletme makinalarının periyodik kontrolleri kapsamında, park liftlerinin periyodik kontrol ve muayene hizmetleri de verilmektedir. Bütün bu çalışmalarda en son teknolojik cihazlar ve yöntemler kullanılmakta ve hızlı, güvenilir ve kaliteli hizmet verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.