EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Etiket Dayanıklılığı Testi

İşletmeler ürün ve hizmetlerin hareketlerini kolayca takip edebilmek ve bunlarla ilgili ayrıntılı bilgileri ticari faaliyetlerinin tarafları arasında kolayca paylaşmak için, yeni iş sistemlerini, teknolojik yenilikleri ve ilgili satandartları takip etmek ve uygulamak zorundadır. Bilgi ve iletişim teknolojilerine önceleri sadece masa üstü bilgisayarlarlar kullanılırken bugün bilgisayar ağları ve GSM veya GPRS gibi kablosuz iletişim teknolojileri kullanılmaktadır.

Etiket Dayanıklılığı Testi

Bugün, üretim hatlarının ilk adımından itibaren üretim süreçlerinin her aşaması kontrol altında tutulmaktadır. Bu konuda yeni teknolojilerden biri de RFID, radyo frekansı ile tanımlama teknolojisidir. Bu teknoloji sadece ürün tanımlama ve takibi konusunda değil, çok geniş bir uygulama alanına sahiptir.

RFID teknolojisinde, ürünlere ait bilgileri taşıyan bir etiket bulunmaktadır. Bu etikette yer bilgiler sayesinde ürün hareketleri izlenmekte, analiz edilmekte ve güvenli bir şekilde yönetilmektedir. Okuyucunun yaydığı elektromanyetik dalgalar etiket ile buluşmakta ve veri akışı sağlanmaktadır.

Gelişmiş labortauvarlarda yapılan etiket dayanıklılığı testleri, etiketlerin dayanıklılığını tespit etmek için yapılmaktadır. Bu testler ile etiketlerin uzun sürede yıpranma mukavemeti ve çevreye olan etkileri belirlenmektedir.

Çalışanların ve bireysel kullanıcıların can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından elektriksel güvenlik testlerinin yapılması büyük önem taşımaktadır. Laboratuvarımızda bu kapsamda olmak üzere etiket dayanıklılığı testi hizmetleri de verilmektedir. Bu testlerde yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanmış standartlar arasında başlıca şunlar dikkate alınmaktadır:

  • TS EN ISO/IEC 19762-3 Bilgi teknojosisi - Otomatik kimlik belirleme ve veri elde etme (AIDS) teknikleri - Harmonikleştirilmiş sözlük - Bölüm 3: Radyo frekans ile kimlik belirleme (RFID)

Laboratuvarımız, hızlı, kaliteli, kesin, güvenilir ve doğru sonuçlar vermek amacı ile, deneyimli, eğitimli ve sürekli kendini geliştiren güçlü bir çalışan kadrosu kurmuştur. Aynı zamanda güçlü bir teknolojik altyapıya sahiptir ve bunu sürekli geliştirmektedir. Etiket dayanıklılığı testi hizmetleri dahil olmak üzere laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.