EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Endüstriyel Gözetimler
Sektörel Gözetim

Endüstriyel Gözetimler

Sanayi sektöründe işletmelerin varlıkları, mutlaka para kazanmak içindir. Ürettikleri mal ve hizmetlere değer kattıkları oranda piyasada var olabilirler, rekabet edebilirler ve varlıklarını sürdürebilirler. Bu işletmeler, ürettikleri ürünlerin, iş süreçlerinin, ürün tasarımlarının ve verdikleri hizmetlerin başarısı oranına başarılı olabilirler. Bütün bu hususların doğruluğundan ve isabetinden ise ancak tarafsız ve bağımsız hizmet veren üçüncü taraf kuruluşların gözetim ve denetim hizmetleri ile emin olabilirler ve bu durumlarını kanıtlayabilirler.

endustriyel-gozetimler

Gözetim ve denetim kuruluşlarında görevli eğitimli ve deneyimli uzman denetçiler, yürürlükte olan yasal düzenlemeler ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlar doğrultusunda faaliyet göstermekte ve gözlem, muayene ve kontrol çalışmalarının sonuçlarını raporlamaktadır.

Bu çerçevede olmak üzere gözetim ve denetim kuruluşlarında, imalat kontrolü ve belgelendirme çalışması, durum tespit muayenesi, üçüncü taraf kontrolleri, risk değerlendirme çalışmaları, endüstriyel tesis kıymet değerleme çalışması, servis sağlayıcı firma onaylama, montaj kontrolleri ve işletmeye alma testleri gibi birçok hizmet vermektedir. Ayrıca teknik denetleme, servisteki tesislerin kontrolü, saha kontrolü, servis sürecinde yapılan kontroller, tahribatsız testler (NDT) ve geçici ve kesin kabul süreçlerinde kontroller gibi hizmetler de verilmektedir.

Genel olarak sanayi şirketlerinde üretim gözetimi ve teknik gözetim hizmetleri, ürün, makine ve ekipmanların, standartlarda belirlenen gerekliliklere uygun şekilde olup olmadığını tespit etmeye yöneliktir. Kaliteyi temin etmek için, bu unsurların (ürün, makine ve ekipmanların), hem ilgili yasal düzenleme esaslarına hem de müşteriler ile yapılan sözleşme yükümlülüklerine uygun olması gerekmektedir. Endüstriyel gözetim hizmetleri esas olarak ürünlerin, sayılan gerekliliklere uygun şekilde üretildiğini tesbit etmek, doğrulamak ve belgelendirmek üzere gerçekleştirilmektedir.

Bu gözetimler sayesinde işletmeler, ürünlerin, gereken kalitede ve süreçlere uygun üretilmesini güvence altına almış olmaktadır. Aynı zamanda işletmeler, ürünlerin, nakliye işlemleri sırasında güvende olduğundan ve doğru bir şekilde elleçlendiğinden emin olmaktadır.

Netice olarak işletmeler ürün ve süreç kalitelerini, dünyanın her köşesinde kanıtlamak istiyorlarsa, gözetim ve denetim kuruluşlarından alınacak bu yöndeki hizmetlerin avantajları çoktur. Bu kuruluşların düzenledikleri raporlar ve belgeler, uluslararası alanda geçelidir ve dünyanın her yerinde kabul görmektedir.

Endüstriyel üretim dendiği zaman, tarım makinalarından tıbbi ürünlere kadar, otomotiv sektöründen havacılık sektörüne kadar, tüm sektörler dahil, oldukça geniş iş alanlarını kapsamaktadır. Hangi sektörde olursa olsun üretim yapmak kolay bir iş değildir. Yasal düzenlemeler, ilgili standartlar ve sözleşme koşulları yanında, kalite, sağlık, güvenlik ve daha önemlisi uluslararası düzenlemelere uygunluk önemlidir.

Kuruluşumuz güçlü bir teknolojik altyapı ve çalışan kadrosu ile bu hizmetleri kusursuz olarak vermektedir. Bu çerçevede kuruluşumuz tarafından verilen başlıca endüstriyel gözetim hizmetleri arasında şunlar bulunmaktadır:

  • Proje süreç denetimi (expediting)
  • Proje üretimlerine nezaret ve onay verme
  • L/C bazında emtia kabulü
  • Yükleme öncesi gözetimleri
  • Leasing kurumları adına L/C bazında uygunluk kontrolü

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.