EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Yasa Dışı Ticaret İle Mücadele Hizmetleri
Kamu Hizmetleri

Yasa Dışı Ticaret İle Mücadele Hizmetleri

Yasa dışı ticaret yüzünden ülkemiz ekonomisi her yıl büyük miktarlarda kayba uğramaktadır. Aynı zamanda firmaların fikri mülkiyet hakları zarar görmekte ve tüketici güvenliği ve sağlığı tehdit edilmektedir. Kaçak, sahte veya taklit ürün ticareti, dünya genelinde de büyük bir hacme sahiptir. Bu konuda ülkemiz ve bütün yabancı ülkeler kararlı mücadelelerini sürdürmektedir.

yasa-disi-ticaret-ile-mucadele-hizmetleri

Dünya Gümrük Teşkilatı’nın 2017 yılında yayınladığı rapora göre, yasa dışı ticaret, fikri mülkiyet hakları, sağlık ve güvenlik, kültürel miras, uyuşturucu, çevre ve emniyet başlıkları altında toplanmaktadır. Rapora göre dünya genelinde taklit ve sahte eşya ticaretinin boyutlarını bilmek kolay değildir. Ancak bu konu tüketici sağlığı üzerinde oldukça ciddi tehditler yaratmaktadır. Bu ürünlerin başında tekstil ürünleri, kozmetik ürünleri, parfümler, cep telefonları, elektronik ekipmanlar, aksesuarlar, saatler ve oyuncaklar gelmektedir. Bu konuda rota, Asya Pasifik ülkelerinden Batı Avrupa ve Kuzey Amerika’ya doğrudur.

Yasa dışı ticaret çevreyi de tehdit etmektedir. Yasa dışı ticaret, doğal yaşama, vahşi yaşama ve çevreye zarar vermektedir. Bu konuda en fazla kimyasal atıklar, çöpler, orman ürünleri, deniz mahsülleri ve altın ticareti olmaktadır.

Geçmişten bugüne, kültürel miras ve arkeolojik değerler de yasa dışı ticarete hep konu olmaktadır. 2016 yılında, Dünya Gümrük Teşkilatı’na üye 180 ülke, kültürel değerler ve arkeoloji kaçakçılığına karşı gerekli önlemlerin alınması konusunda oybirliği ile karar almıştır.

Kuruluşumuz, güçlü bir teknolojik altyapı ve eğitimli ve deneyimli uzman bir çalışan kadrosu ile özel sektör ve kamu kuruluşlarına, kamu sektörü hizmetleri kapsamında yasa dışı ticaret ile mücadele konusunda birçok hizmetler vermektedir. İşte verilen başlıca hizmetler şunlardır:

  • Risk analizi (şüphe çeken deniz ve hava sevkiyatlarını belirlemek için, nakliye belgelerinin risk analizi kriterleri doğrultusunda incelenmesi)
  • Belgelendirme hizmeti
  • Operasyonel destek hizmeti
  • Tanılama hizmeti (geçerli kurallar ve uluslararası standartları kapsayan bir sistem)
  • Eğitim hizmetleri (yasa dışı işlemleri ve uluslararası sahtekarlığı tespit etmek için gerekli becerilerin kazandırılması)

Kuruluşumuz, işletmelerin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda yukarıda sayılanlar dışında da çeşitli hizmetler vermektedir. Bütün bu çalışmalarda yürürlükte olan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve dünyanın her yerinde kabul gören test yöntemlerine uyulmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.