EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Sanayi Alanları Muayeneleri

Tüm sanayi alanlarında temiz ve güvenli çalışma ortamlarının sağlanması ve işletmelerin bu yönde gerekli önlemleri almış olmaları önemli bir noktadır. Bu durum hem çalışanların can güvenliği, hem işletmelerin mal güvenliği hem de tüketicilerin sağlığı açısından önemlidir.

Sanayi Alanları Muayeneleri

Bugün sanayide birçok farklı sektörde üretim yapılmaktadır. Gıda sanayii, tarımsal ve hayvansal ürünleri hammadde olarak kullanan ve ülkemizin her yanında yaygın olan bir sanayi alanıdır. Tüketicilerin sağlığını doğrudan ilgilendirdiği için son derece riskli bir alandır. Dokuma sanayii, en fazla gelişen sanayi alanlardan biridir. Pamuklu, yünlü, ipekli dokuma yanında halı ve kilim dokuma da bu alana girer. Deri sanayii ve hazır giyim sanayi yine gelişen sanayi alanlarıdır.

Madenlerin çıkarılması, ayıklanması ve işlenmesi çalışmalarının sürdürüldüğü maden sanayii, çalışan sağlığının risk altında olduğu bir sanayi alanıdır. Otomotiv sanayii, günlük yaşamda çok önemli bir yer tutmaktadır. Bir başka sanayi alanı kimya sanayiidir. Özellikle ilaç fabrikaları ve petrol arıtma tesisleri ile dikkat çekmektedir.

Sanayi alanları bunlarla da kısıtlı değil elbette. Çimento fabrikaları, cam fabrikaları, uçak sanayii, gemi sanayii, mobilya, tuğla, porselen üretimi ve ormancılık sanayii de önemli sanayi alanlarıdır.

Ancak hangi sanayi alanı olursa olsun birinci öncelik çalışanların can güvenliğinin sağlanması ve tüketicilerin bu ürünler yüzünden zarar görmemeleleridir. Çalışanların, bir yandan kullandıkları iş makinaları ve ekipmanlarının risklerine karşı, bir yandan da çalışma ortamlarının neden olduğu birçok maruziyete karşı korunmuş olmaları gerekmektedir. Bu yüzden çalışanların can güvenliği ve işletmelerin mal güvenliğini temin etmek için sanayi alanlarının düzenli olarak kontrol ve muayenelerinin yaptırılması çok önemlidir.

Tarafsız ve bağımsız hizmet veren akredite muayene kuruluşları tarafından verilen çevre muayene hizmetleri arasında sanayi alanlarının muayene hizmeti de bulunmaktadır. Bu hizmetler sadece üretim aşamalarını değil, ürünlerin tüketicilere sunulmasından sonrasını da kapsamaktadır.

Kuruluşumuz, yürürlükte olan yasal düzenleme esasları ve ilgili standartlar doğrultusunda, çevre muayeneleri kapsamında sanayi alanlarının düzenli kontrol ve muayenelerini de yapmaktadır. Bu çalışmalarda en son teknolojik cihazlar ve yöntemler kullanmakta ve eğitimli ve deneyimli çalışanlar ile hızlı, güvenilir ve kaliteli sonuçlar almaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.