EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Vegan ve Vejetaryen Sertifikası

Vegan ve Vejetaryen Sertifikası

Vegan ve vejetaryen sertifikasyonu söz konusu olduğunda kuruluşumuz, bu kapsamdaki kusursuz altyapısı ve uzmanlığı, akredite laboratuvarları ve kesin sonuçlarıyla rakipsiz bir geçmişe sahiptir. Vegan ve vejetaryen sertifikasyonu, markaların ve perakendecilerin, malzemelerin üretimini, kimyasal yönetimini, risk değerlendirmesini ve malzemelerin testlerini kapsayan aşamalı bir yaklaşım kullanarak, ürünlerinin içeriklerinin vegan veya vejetaryen üretime uygunluğunu kusursuz bir biçimde tespit etmesine olanak sağlar.

Her geçen gün, dünya çağında, vejeteryan ve vegan diyet uygulayan insan sayısı artmakta ve bu tüketiciler için, yedikleri ürünlerin yaşam tarzlarına uygun olup olmadığı meselesi çok önemli bir sorun olmaktadır. İnsanlar, hayvan hakları, çevre koruma gibi etik kaygılar veya sağlık sorunları yada dini inançlar nedeniyle vejetaryen veya vegan yaşam biçimini terch edebilmektedir. Tüketicinin vegan yada vejetaryen yaşam biçimini tercih etmesindeki sebep ne olursa olsun bu tüketiciler, satın aldıkları ürünlerin hayvansal ürünlerle temas etmediğinden emin olmak istiyorlar.

Vegan ve Vejetaryen Nedir?

Veganlar, Vejetaryenler gibi et tüketiminden kaçınmanın yanı sıra süt, yumurta veya diğer hayvansal ürünleri tüketmemeyi seçtiler. Veganizm şu anda, hayvan sömürüsünün ve zulmünün her türlüsünü yiyecek, giyecek veya başka herhangi bir amaçla dışlamaya çalışan bir yaşam biçimi olarak tanımlanmaktadır. Kısaca Veganlık, tüm hayvansal ürünleri dışlayan ve mümkün olduğunca hayvanların sömürülmesini sınırlamaya çalışan bir yaşam tarzıdır. Bu yaşam tarzını hayatının her alanına yansıtan ve bu şekilde yaşayan kişilerede vegan denir.

Vejetaryenlik ise, yalnızca sebzeler, meyveler, tahıllar, baklagiller ve sert kabuklu yemişler üzerinde - süt ürünleri ve yumurta eklenerek ya da eklenmeden - genellikle etik, münzevi, çevresel veya beslenme nedenleriyle yaşama teorisi veya uygulamasıdır. Tüm et türleri (et, kümes hayvanı ve deniz ürünleri) tüm vejetaryen diyetlerinin dışında tutulmaktadır, ancak birçok vejeteryan süt ve süt ürünlerini kullanmaktadır.

Vegan veya Vejetaryen Sertifikası Nasıl Alınır?

Öncelikle vegan ve vejetaryen sertifikaları için ayrı kriterlere göre, ayrı prosesler uygulanabilmektedir. Vegan yiyecek ve içecek ürünleri, işlemenin tüm aşamalarında süt, kabuklu yumurta ve doğal bal dahil olmak üzere hayvansal kaynaklı tüm maddelerden arındırılmış olmalıdır.

Bunu yanı sıra, hayvansal içerikler sadece aroma, enzim veya katkı maddelerinin taşıyıcıları veya çözücüleri olarak hizmet ettiğinde veya üretim sırasında son ürünü bitirmeden önce tekrar çıkarılmak üzere işleme yardımcıları olarak kullanıldığında dahi uygun değildir.

Vegan sertifikası almaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli husus, test konusunda güvenilir, tarafsız ve bağımsız bir kuruluş ile çalışmanız olmalıdır. Ayrıca kuruluşun ulusal ve uluslararası akredite olduğundan ve size sunduğu sertifikanın tüm dünyada geçerli olduğundan emin olmalısınız.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.