EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Sevkiyat Hizmetleri
Gözetim Hizmetleri

Sevkiyat Hizmetleri

Uluslararası gözetim ve denetim kuruluşları, ithalat ve ihracat yapan firmaların, ticarete konu olan malları ile ilgili ağırlık, tartı, miktar veya kalite kontrollerini yapan, yapılan bu işlemlerle ilgili raporlar düzenleyen, gerekli analiz işlemleri için bünyelerinde laboratuvar tesisleri kuran ve işleten, kısaca dış ticaretin koordinasyonunu sağlayan kuruluşlardır. Bu çerçevede olmak üzere ileride ihracatçı ve ithalatçı firmalar ve nakliye şirketleri arasında herhangi bir anlaşmazlığın önüne geçmek amacı ile bu kuruluşlar, sevkiyat gözetimleri ve denetimleri de yapmaktadır. Bu çalışmaları sırasında gözetim kuruluşları tarafından, miktar, ambalajlama, etiketleme, kalite, yükleme, sevkiyat, boşaltma ve teslim zamanı tespiti gibi birçok hizmet vermektedir.

sevkiyat-hizmetleri

Gözetim kuruluşları, verdikleri bu hizmetler ile ilgili olarak taraflara başlıca şu faydaları sağlamış olmaktadır:

 • Alıcı tarafından talep edilen malların, satıcı tarafından sevkiyat öncesi ve sevkiyat sonrasında taraflar arasındaki sözleşme koşullarına ve ilgili yerli ve yabancı standartlara uygun olarak temin edilip edilmediği kanıtlanmış olmaktadır.
 • Taraflar arasında bir şekilde sonradan ortaya çıkacak anlaşmazlıkların ve bir takım zararların önüne geçilmiş olmaktadır.
 • Gerekli durumlarda fiyat ayarlamaları yapılabilmesi için raporlar, sağlam bir belge teşkil etmektedir.

Sevkiyat hizmetleri aslında iki yönlü verilmektedir. İşin birinici yönü sevkiyat öncesi gözetim ve denetimlerdir. İkinci yönü ise sevkiyat sonrası gözetim ve denetimlerdir. Sevkiyat öncesi gözetim ve denetimler, sevkedilecek malların teknik kriterlerini, kalite standartlarını ve sözleşme koşullarını karşılayıp karşılamadığı yönleri ile ilgilidir. Malların hangi nakliye aracı ile gönderileceğine bağlı olmaksızın, malların doğru yüklenmiş olması ve istenilen durumda alıcısına ulaştırılması önemlidir. Sevkiyat öncesi gözetim çalışmaları, malların kalite, miktar, paketleme, işaretleme ve yükleme durumlarının, tarafsız ve bağımsız kuruluşlar tarafından tespit edilmesine yöneliktir.

Gözetim ve denetim kuruluşları tarafından gerçekleştirilen sevkiyat öncesi gözetim çalışmaları, özellikle ihracatçı firmalar açısından büyük bir güvence sağlamaktadır. Çünkü malların sözleşme koşullarına uygun olarak üretildiğini ve sevkedilmek üzere taşıma şirketine teslim edildiğini kanıtlamış olmaktadır. Malların kalite, miktar ve ambalajlama koşulları güvence altına alınmış olmaktadır. Malların sevkiyat işlemlerinin güvenli ve doğru bir şekilde yürütüldüğünden emin olunmaktadır.

Kuruluşumuz da gözetim ve denetim alanında kalite ve doğruluk konusunda referans olarak gösterilmektedir. Bugüne kadar elde ettiği rakipsiz deneyim, uzmanlık ve kaynaklar ile müşterilerine hizmet vermektedir. Bu çerçevede talep eden işletmelere, ebatsal gözetim, görsel gözetim, ambalajlama ve işaretleme kontrolleri, şahit testleri, doküman kontrolleri, yükleme süreçlerinin denetimi ve nakliye aracında istifleme, bağlama ve takozlama gibi işlemlerin kontrolü gibi hizmetler vermektedir.

Kuruluşumuz sevkiyat hizmetleri kapsamında başlıca şu hizmetleri vermektedir:

 • Draft survey barge ölçümleri
 • Malzemenin durumuna ilişkin yapılan inceleme
 • Tanklara ve sıvı kargolara yönelik inceleme
 • Stabilite hesaplaması
 • Ambar gözetimi
 • Konteyner denetimi
 • Kira öncesi ve kira sonrası gözetim
 • Deniz kargo gözetimi
 • Sevkiyat öncesi gözetim
 • Lashing ve güvenlik

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.