EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Monoray Vinç Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Monoray vinçler raylı bir sistemdir. Tek bir hareket yolu bulunmaktadır. Bir düzlem içinde hareket ederler ve yükleri kaldırmak için kullanılırlar. Rayları çelikten yapılmıştır ve rayların üzerinde aşağı yukarı ve ileri geri olmak üzere dört yönde hareket etmektedirler.

Monoray Vinç Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Kurulmaları çok kolay olan monoray vinçlerin bakımları da oldukça basittir. Bazı modellerinde manyetik ve diskli frenler bulunmaktadır ve bu sistem vincin yumuşak bir şekilde durmasını sağlar. Bu sayede güvenli kaldırma ve taşıma işleri yapılır. Monoray vinçler manuel kumanda edilebildiği gibi uzaktan kumanda ile de yönlendirilebilir.

Monoray vinçler tek yollu bir ray hattı üzerinde hareket etmektedir ve modeline göre hızları, kaldırma mesafeleri ve kaldırma kapasiteleri değişkenlik göstermektedir. Genelde elektrik motoru ile çalışmaktadır. Monoray vinçlerin, sabit halatlı, arabalı halatlı veya çift raylı arabalı modelleri bulunmaktadır. Modeline göre kaldırdığı yüklerin ağırlığı 63 tona ve yüksekliği 60 metreye kadar çıkabilir.

Monoray vinçler ağır yükler kaldırabildiği için, genelde ağır sanayi fabrikalarında ve depolarında tercih edilmektedir. Ayrıca maden ocakları, döküm ocakları, kazı çalışmaları, limanlar tersaneler, antrepolar ve silolarda da monoray vinçler kullanılmaktadır.

Bu vinçler kullanılırken çalışanların can güvenliğinin sağlanması çok önemlidir. Yetkili muayene kuruluşları tarafından gerçekleştirilen, monoray vinçlerin test ve muayeneleri çalışmalarında göz önünde tutulan birkaç standart şunlardır:

  • TS 10116 Kaldırma ve taşıma makinaları - Vinçler - Muayene ve deney metotları
  • TS EN 12385-3 Çelik tel halatlar - Güvenlik - Bölüm 3: Kullanım ve bakım bilgileri
  • TS ISO 4309 Vinçler - Tel halatlar - Muayene ve hizmet dışı bırakmak için uygulama kuralları
  • TS EN 12077-2 Vinçlerde güvenlik - Sağlık ve güvenlik kuralları - Bölüm 2: Sınırlama ve gösterge cihazları

Kuruluşumuz, test ve muayene hizmetlerini verirken, yürürlükte olan yasal düzenleme esaslarını ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartları dikkate almaktadır. Aynı şekilde kaldırma iletme makinalarının periyodik kontrolleri kapsamında, monoray vinçlerin periyodik kontrol ve muayene hizmetleri de verilmektedir. Bütün bu çalışmalarda en son teknolojik cihazlar ve yöntemler kullanılmakta ve hızlı, güvenilir ve kaliteli hizmet verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.