EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Ambalajlama ve Dağıtım Hizmetleri
Lojistik Hizmetleri

Ambalajlama ve Dağıtım Hizmetleri

Ambalaj, içine konulan ürünleri koruyan ve en güvenilir, temiz ve sağlıklı koşullarda depolanmasını, taşınmasını ve yerine ulaştırılmasını sağlayan, çok değerli bir malzemedir. Bu tanımdan anlaşılacağı üzere bir ambalajın temel fonksiyonları, içinde bir ürün bulundurması, bu ürünü koruması, güvenli şekilde taşınması ve üzerinde yeterli bilgilerin yer almasıdır.

ambalajlama-ve-dagitim-hizmetleri

Lojistik sektöründe nakliye firmalarını ilgilendiren ambalaj şekli, özellikle ürünlerin depolanması ve taşıması sırasında ortaya çıkma ihtimali bulunan fiziksel hasarları önlemek için yapılan ambalajdır. Yükleme ve boşaltma işlemleri sırasında birden fazla dağıtım ambalajının bir araya getirilmesi ile oluşan ambalaj grubuna yük denmektedir.

Bilinen ilk ambalaj malzemesi ağaç yapraklarıdır. Ancak ahşap ve cam ambalajların günümüzden 5 bin yıl öncesinden beri kullanıldığı sanılmaktadır. İlk metal ambalajlar 1800’lerin başında üretilmiştir. Teneke kutular ise 1900’lerin başında kullanılmaya başlanmıştır. Kağıt ve karton ambalaj malzemeleri de aynı yıllarda kullanılmaya başlanmıştır. Şekil verilebilen en eski ambalaj malzemesi kağıttır. Ancak İkinci Dünya Savaşı sonrası plastik keşfedildikten sonra, plastik kağıt ambalajın yerini almıştır. 1970’lerden itibaren de plastik, ambalaj sektöründe ciddi büyüme göstermiştir.

Taşıma firmaları için ambalaj, içindeki ürünün koruyucusu bir malzemedir. Ürünü, düşme, çarpma, zedelenme ve ıslanma gibi fiziksel etkilerden kormaktadır. İçindeki ürünlerin tüketicilere en ekonomik yoldan ulaşmasını temin etmektedir. Ayrıca depolama kolaylığı sağlamaktadır. Bu bakımdan ambalajlama ve dağıtım hizmetleri, işletmeler için son derece önemlidir. Yetkili kuruluşlar tarafından verilen bu yöndeki hizmetler çerçevesinde, aynı zamanda ambalajın çevreye zarar vermemesi konusunda da özen gösterilmektedir.

Kuruluşumuz, güçlü bir teknolojik altyapı ve eğitimli ve deneyimli uzman bir çalışan kadrosu ile farklı sektörlerde faaliyet gösteren işletmelere, lojistik hizmetler kapsamında çok sayıda ambalajlama ve dağıtım hizmetleri vermektedir. İşte verilen başlıca hizmetler şunlardır:

  • Farmasötik sektörüne yönelik iyi dağıtım uygulamaları (GDP) belgelendirmesi
  • Sevkiyat ambalajı testleri

Kuruluşumuz, işletmelerin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda yukarıda sayılanlar dışında da ambalajlama ve dağıtım hizmetleri vermektedir. Bütün bu çalışmalarda yürürlükte olan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve dünyanın her yerinde kabul gören yöntemlere uyulmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.