EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Yükleyici Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Yükleyiciler, altyapı işlerinde, bina inşaatlarında, taş ve maden ocaklarında, atık ve geri dönüşüm tesislerinde ve ağır yüklerin taşıma ve depolama işlerinde kullanılan iş makinalarıdır. Kullanıldığı alanlar ve yaptıkları işler dikkate alınırsa iş makinaları arasında önemli bir yere sahiptir. Genelde lastik tekerlekli olanları daha fazla tercih edilmektedir.

Yükleyici Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Yükleyiciler farklı ihtiyaçlara göre farklı kapasitelerde ve farklı motor güçlerinde üretilmektedir. Yapılan işin hacmine ve şantiye alanlarının koşullarına uygun olarak büyük yükleyiciler yerine mini yükleyiciler de kullanılmaktadır. Mini yükleyiciler, küçük çaplı yükleme işlerinde, inşaat alanlarında ve hafriyat çalışmalarında tercih edilmektedir. Bunlar dar alanda yüksek manevra yeteneğine sahiptir.

Bir kısım yükleyiciler ağır işlerde kullanılmaktadır ve bunların kovaları ağır hizmete ve zorlu çalışma koşullarına uygundur. Ağız bıçağı, yan bıçaklar ve taban aşınma plakaları özel olarak üretilmektedir. Farklı ihtiyaçlara göre farklı kovaların sökülüp takılması çok pratiktir.

Bazı işlerde teleskopik yükleyiciler kullanılmaktadır. Bunlar daha fazla görüş imkanı veren, güvenlikli ve çok verimli makinalardır. Bazı türleri 6 metre yüksekliğe kadar istifleme imkanı vermektedir.

Ancak bütün iş makinaları gibi olası iş kazalarını yaşamamak için periyodik bakımlarının zamanında yapılması gerekmektedir.

Muayene kuruluşları tarafından verilen iş makinalarının periyodik kontrolleri kapsamında, yükleyicilerin periyodik kontrol ve muayenesi hizmetleri de bulunmaktadır. Bu çalışmalarda başvurulan belli başlı standartlar şunlardır:

  • TS EN 474-3 İnşaat ve kazı makinaları - Güvenlik - Bölüm 3: Yükleyiciler için özellikler
  • TS EN 474-4 ... Bölüm 4: Kazıcı yükleyiciler için özellikler
  • TS EN 1552 Yeraltı maden makinaları - Hareketli kazı makinaları - Kesici yükleyiciler ve saban sistemleri için emniyet kuralları
  • TS ISO 8643 İnşaat ve kazı makinaları - Hidrolik kazıcılar ve kazıcı yükleyiciler için kontrollu bom indirme kumanda tertibatı - Özellikler ve deneyler
  • TS 10690 İnşaat ve kazı makinaları - Yükleyiciler devrilme yükleri ve ekipmanların kaldırma kuvvetlerinin ölçülmesi metotları

Kuruluşumuz, yürürlükte olan yasal düzenleme esaslarını ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartları dikkate alarak iş makinalarının periyodik kontrolleri kapsamında yükleyici periyodik kontrol ve muayenesi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda en son teknolojik cihazlar ve yöntemler kullanılmakta ve hızlı, güvenilir ve kaliteli sonuçlar alınmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.