EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Jeneratör Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Jeneratörlerin çalışma sistemi, mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çevirmeye dayanmaktadır. Çok küçük boyutlardan çok büyük tesislere kadar farklı kapasite ve büyüklüklerde jeneratör üretilmektedir. Mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren iki çeşit makina bulunmaktadır. Bunlardan biri alternatörlerdir. Bunlar alternatif akım üreten makinalardır. Diğeri ise doğru akım jeneratörleri veya dinamolardır. Bunlar doğru akım üreten makinalardır. Ancak bu makinalarda elektrik enerjisi kaynağı aynıdır. Farklı olan sadece makinanın tasarım ve üretimidir.

Jeneratör Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Bugün elektrik enerjisinin büyük bir kısmı alternatif akım jeneratörlerle üretilmektedir (alternatörler).

Elektrik enerjisi elde etmek için kullanılan başlıca mekanik enerji kaynakları şunlardır: su enerjisi, güneş enerjisi, buhar türbini ve rüzgar enerjisi. Bunlar jeneratörlerin çalışması için gerekli ilk hareketi sağlamaktadır. Aslında jeneratörlerin çalışma ilkeleri, oldukça basittir. Elektrik motorları gibi ancak ters yönde çalışır. Jeneratör kullanımına en fazla gerek duyulan yerler, elektrik kesintileri, elektrik enerjisinin hiç bulunmadığı yerler ve sürekli elektrik enerjisi gerektiren hastane ve benzeri yerlerdir. Büyük ve küçük birçok işletmede jeneratörler kullanılmaktadır. Genelde işletmelerde benzinli veya dizel jeneratörler kullanılmaktadır.

Muayene kuruluşları tarafından verilen iş makinalarının periyodik kontrolleri kapsamında, jeneratörlerin periyodik kontrol ve muayenesi hizmetleri de bulunmaktadır. Bu çalışmalarda başvurulan belli başlı standartlar şunlardır:

  • TS HD 60364-5-551 Binalarda elektrik tesisatı - Bölüm 5: Elektrikli donanımın seçilmesi ve montajı - Grup 55: Diğer donanım - Kısım 551: Alçak gerilimli jeneratör grupları
  • TS ISO 8528-3 Gidip gelme hareketli içten yanmalı motorla tahrik edilen alternatif akım jeneratör grupları - Bölüm 3: Jeneratör grupları için alternatif akım jeneratörleri
  • TS ISO 8528-4 ... Bölüm 4: Kontrol tertibatı ve bağlama donanımı
  • TS ISO 8528-5 ... Bölüm 5: Jeneratör grupları
  • TS 12650 Yetkili servisler - İçten yanmalı motorlar tarafından tahrik edilen jeneratörler - Kurallar

Kuruluşumuz, yürürlükte olan yasal düzenleme esaslarını ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartları dikkate alarak iş makinalarının periyodik kontrolleri kapsamında jeneratör periyodik kontrol ve muayenesi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda en son teknolojik cihazlar ve yöntemler kullanılmakta ve hızlı, güvenilir ve kaliteli sonuçlar alınmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.