EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Muayene Hizmetleri

Caraskal Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Makinalar, doğru şekilde kurulduğu zaman, bakımları zamanında yapıldığı zaman ve ne amaçla üretilmişse bu amaca uygun kullanıldığı zaman, insanların sağlık ve güvenliğine, evcil hayvanlara ve mallara zarar vermemesi gerekmektedir. Avrupa Birliği ülkelerinde çıkarılan 2006/42/AT sayılı direktif, makinaların bu şekilde piyasaya sunulmalarını temin etmek üzere, tasarım çalışmaları ve üretim aşamalarında uyulması gerekli temel güvenlik koşullarını, takip edilmesi gereken uygunluk değerlendirme süreçlerini ve uygunluk değerlendirmesi yapacak onaylanmış kuruluşların görevlendirilmesine yönelik kriterleri düzenlemektir.

Caraskal Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Caraskal aslında bilinen palangadır. Bunlar, çok az bir kuvvetle herhangi bir yükü kaldırmak ve belli bir seviyede tutmak için kullanılmaktadır. İlk örnekleri el gücü gerektiriyordu ve bu yüzden yükü kaldırma süresi uzundu. Anca son zamanlarda motor ile çalışan caraskallar kullanılmaktadır. Bu şekilde daha hızlı çalışmaları sağlanmıştır. Fiziksel olarak, aynı merkezden birlikte dönen iki sabit ve bir hareketli makara sistemidir. Bu aletler fazla yer tutmadıkları ve bakımları kolayca yapılabildiği için her boydan işletmede kullanılmaktadır. Özellikle şantiyelerde, fabrikalarda, atölyelerde, depolarda ve tersanelerde sıkça kullanılmaktadır.

Ancak basit olmasına rağmen sonuçta ağır yük kaldırmaktadır ve çalışanların sağlığı ve işletmenin mal güvenliği açısından periyodik bakımlarının zamanında yapılması gerekmektedir. Caraskallar, 19 ton ile 240 ton arasında yük kaldırabilmektedir.

Bu çalışmalarda dikkate alınan başlıca standartlar şunlardır:

  • TS EN 12385-3 Çelik tel halatlar - Güvenlik - Bölüm 3: Kullanım ve bakım bilgileri
  • TS EN 13157 Vinçler (krenler) - Güvenlik - Elle tahrik edilen kaldırma teçhizatı
  • TS EN 818-6 Kısa baklalı zincir - Kaldırma amaçları için - Güvenlik - Bölüm 6: Zincir sapanlar - İmalatçı tarafından temin edilecek kullanım ve bakım bilgileri için teknik şartname
  • TS EN 1757-2 Endüstriyel araçlarda güvenlik - Yaya tarafından kumanda edilen araçlar

Kuruluşumuz, güçlü bir teknolojik altyapı ve çalışan kadrosu ile kaldırma iletme makinalarının periyodik kontrollerini gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda yapılan çalışmalardan biri de caraskalların periyodik kontrol ve muayenesidir. Bu çalışmalar yürürlükte olan yasal düzenlemeler ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlar esas alınarak kusursuz bir şekilde verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.