Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Laboratuvar Özel Analizleri - Mikro Kirleticiler ve POP’lar

Mikro kirleticiler, sentetik organik maddeler ve kalıcı organik kirleticiler (bunlar kısaca POP olarak bilinirler, permanent organic pollutions), kimyasal özellikleri yüzünden doğada kimyasal ve biyolojik olarak parçalanmazlar veya çözülmezler. Böyle olduğu için bu organik bileşikler zamanla toprak, su veya havada birikirler ve çok zehirli bileşikler haline dönüşürler. Doğada kolayca yok olmazlar ve hava hareketleri ile çok uzak mesafelere taşınabilirler. Ama daha önemlisi, besin zincirine girerek insan, hayvan ve başka canlı organizmalarda birikmeleri yüzünden bugün küresel boyutta ciddi bir çevre ve sağlık problemi yaratırlar.

Laboratuvar Özel Analizleri - Mikro Kirleticiler ve POP’lar

Mikro kirleticiler ve kalıcı organik kirleticiler (POP’lar), beslenme ile insan vücuduna geçerek yağ dokusunda birikir ve insan yaşamı boyunca üreme bozukluklarına, hormonal bozukluklara, bağışıklık sistemi bozukluklarına ve kanser gibi birçok sağlık sorununa yol açar. Bunlar plasenta ile fetusa, anne sütü ile bebeğe de geçebilir.

Avrupa Birliği ülkelerinde yayınlanan Kalıcı Organik Kirleticiler Direktifi doğrultusunda ülkemizde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Kalıcı Organik Kirleticilere İlişkin Yönetmelik hazırlanmıştır. Bu yönetmelik ile kalıcı organik kirleticiler ve bunların atıklarından insan sağlığı ve doğanın korunması hedeflenmiştir. İşletmeler, bütün üretim süreçlerini, mikro kirleticiler ve kalıcı organik kirleticiler bakımından kontrol altında tutmak zorundadır.

Gelişmiş laboratuvarlar tarafından yapılan toprak ölçüm, test ve analizleri, işletmelerin çevrenin korunmasını sağlamak ve doğal koşulların sürdürülebilirliğini kanıtlaması açısından son derece önemlidir. Bu çerçevede laboratuvarımız tarafından laboratuvar özel analizleri çerçevesinde mikro kirleticiler ve POP testleri yapılmaktadır. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından belirlenen standartlara ve kabul görmüş test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Ayrıca mikro kirleticiler ve POP testleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.