Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

İklim Değişim Hizmetleri - Avrupa Birliği Emisyon Ticaret Şeması

Küresel iklim değişikliklerinin artık gözle görünür bir hale gelmesi ve bunun insan kaynaklı faaliyetlerin bir sonucu olduğunun kanıtlanması üzerine, 1992 yılında Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi hazırlanmış, 1997 yılında da Kyoto Protokolü imzalanmıştır. Buna göre sözleşmeye katılan ülkeler, sera gazı salınım miktarını düşürme yükümlülüğü altına girmişlerdir. Kyoto Protokolü ile aynı zamanda, tarafların emisyon sınırlama ve düşürüm yükümlülüklerini yerine getirmelerini kolaylaştırmak amacı ile bir esneklik sistemi olan Emisyon Ticareti Sistemi kurulmuştur. Emisyon ticaret sistemi, bu protokolü imzalayan ülkeler arasında gerçekleştirilen emisyon düşürüm yükümlülüğünü daha fazla yerine getiren ülkelerin, ilave düşürümlerini bir başka ülkeye satma hakkı vermektedir.

İklim Değişim Hizmetleri - Avrupa Birliği Emisyon Ticaret Şeması

Emisyon Ticaret Sistemi, 2003 yılında yayınlanan 2003/87/EC sayılı Avrupa Birliği direktifi ile kurulmuştur ve 2005 yılında uygulanmaya başlamıştır. Bu kapsamda olmak üzere Avrupa Birliği Emisyon Ticaret Şeması, sera gazı emisyonları ve diğer yasal yükümlülüklerin raporlanmasına dayanan, uyulması zorunlu bir şemadır.

Laboratuvarımız iklim değişim hizmetleri kapsamında Avrupa Birliği Emisyon Ticaret Şeması hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve test ve analiz yöntemlerine uulymaktadır. Bu konuda uyulan başlıca standartlar şunlardır:

  • TS EN ISO 14064-1 Sera gazları - Bölüm 1: Sera gazı emisyonlarının ve uzaklaştırmalarının kuruluş seviyesinde hesaplanmasına ve rapor edilmesine dair kılavuz ve özellikler
  • TS EN ISO 14064-2 ... Sera gazı emisyon azaltmalarının veya uzaklaştırma iyileştirmelerinin hesaplanma, izlenme ve rapor edilme faaliyetleri için kılavuz ve özellikler
  • TS EN ISO 14064-3 ... Sera gazı beyanlarının onaylanmasına ve doğrulanmasına dair kılavuz ve özellikler

Avrupa Birliği Emisyon Ticaret Şeması hizmetleri yanında laboratuvarımız, iklim değişim hizmetleri kapsamında başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.