Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Yüzey Suyu Araştırmaları - Mikrobiyoloji, Bakteriyoloji ve Ekotoksikoloji Araştırmaları

Gelişmekte olan ülkelerde nüfus artışı ve endüstriyel büyümeye bağlı olarak birçok çevre problemi de ortaya çıkmaktadır. Bu problemlerden en başta geleni su kirliliğidir. Su kaynaklarının yanlış ve bilinçsiz kullanımı ile temiz, sağlıklı ve içilebilir su kaynakları gittikçe azalmaktadır.

Yüzey Suyu Araştırmaları - Mikrobiyoloji, Bakteriyoloji ve Ekotoksikoloji Araştırmaları

Su kaynaklarının içinde özellikle içme suyunun, sulama sularının ve farklı amaçlarla kullanılan yüzey sularının su kalitesi, onarılmaz şekilde bozulmaktadır. Bu bozulmaya neden olan, evlerden ve sanayi işletmelerinden çıkan atık su deşarjları, zirai amaçlı kullanılan tarım ilaçları ve gübre ve septik sızıntılar başlıca kirletici kaynaklardır.

Yüzey suları, içinde barındırdığı canlılar ve ekolojik denge içindeki işlevi ile son derece önemlidir. Ancak çıkarılan yasal düzenlemeler ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından belirlenen standartlara rağmen yüzey sularındaki kirlenmenin önü tam olarak alınabilmiş değildir.

Yüzey suları, yerküre üzerinde bulunan akarsular, göller, bataklıklar ve deniz suyu gibi farklı su kütlelerine verilen genel bir isimdir. Bu nedenle yüzey suları, toprak yüzeyinin altında veya kaya oluşumlarında akan yeraltı sularından farklıdır.

Yüzey sularının kalitesini belirleme çalışmaları, bu suların güvenliği sağlamak, tarım ve sanayi faaliyetlerinden kaynaklanan atık suların etkisini değerlendirmek ve sulardaki kirlilik seviyesini takip etmek için yapılmaktadır. Bu kapsamda olmak üzere yüzey sularının mikrobiyoloji, bakteriyoloji ve ekotoksikoloji araştırmaları da yapılmaktadır.

Doğal çevrenin korunması ve doğal koşulların sürdürülebilirliğinin sağlanması açısından, laboratuvarımız tarafından yüzey suyu araştırmaları çerçevesinde mikrobiyoloji, bakteriyoloji ve ekotoksikoloji araştırmaları yapılmaktadır. Bu çalışmalar sırasında, resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşların yayınladığı standartlara ve genel kabul görmüş test ve analiz yöntemlerine uyulmaktadır.

Mikrobiyoloji, bakteriyoloji ve ekotoksikoloji araştırmaları yanında laboratuvarımız tarafından başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.