Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

İklim Değişim Hizmetleri - İsteğe Bağlı Aktiviteler ve Diğer Projeler

Sera gazları, atmosferde bulunan ve ısı tutma özelliğine sahip olan bileşiklerdir. Yerkürenin doğal döngüsünü sürdürebilmesi için sera gazlarının belli bir seviyede tutulması gerekmektedir. Sanayileşmenin gelişmesi ile birlikte sera gazlarının üretilmesinde en büyük pay sanayi tesislerine aittir. Tehlikenin büyüklüğü farkedilince 1994 yılında Birleşmiş Milletler İklim Çerçeve Sözleşmesi yürürlüğe girmiş, 1997 yılında ise Kyoto Protokolü 160 ülke tarafından imzalanmıştır. Bu protokol ile birlikte sera gazı emisyonlarının ölçülmesi, hesaplanması ve alınması gerekli önlemler ele alınmıştır. Bu arada Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) tarafından sera gazı emisyonlarının takibine yönelik ISO 14064 serisi standartlar yayınlanmış ve işletmelerin bu konuda bir yönetim sistemi kurmaları sağlanmıştır.

İklim Değişim Hizmetleri - İsteğe Bağlı Aktiviteler ve Diğer Projeler

Yerküreyi sarmalayan ozon tabakası, güneşin zararlı ışınlarına karşı bir filtre görevi yapmaktadır. Bu şekilde dünyanın ısı dengesini düzenlemektedir. Ancak zamanla ozon tabakası incelmeye başlamıştır. Bu incelmeyi yaratan kimyasal maddelerin birkaçı şunlardır: kloroflorokarbon (klimalarda ve buzdolabı üretiminde kullanılıyor), halon (yangın söndürme cihazlarında kullanılıyor) ve metil bromid (tarımsal ilaçlamada kullanılıyor). Ozon tabakasının incelmesi insan sağlığı ve doğal çevre üzerinde olumsuz etkiler yapmaktadır.

Ozon tabakasındaki incelme aynı zamanda iklim değişikliklerine neden olmaktadır. Atmosferde bulunan karbondioksit, metan ve bütan gibi sera gazları yüzünden yerkürenin ısısı hapsolmakta ve ortalama sıcaklıklar yükselmektedir.

Bütün bu nedenlerle işletmelere büyük sorumluluklar düşmektedir.

Hangi sektörde olursa olsun bütün işletmelerde hava, gürültü, koku ve titreşim ölçüm, test ve analizlerinin yapılması, çalışan sağlığı ve doğal çevrenin korunması bakımından önemli olmaktadır. Bu kapsamda olmak üzere laboratuvarımız iklim değişim hizmetleri kapsamında isteğe bağlı aktiviteler ve diğer projeler konusunda hizmetler vermektedir. Bu çalışmalarda laboratuvarımız, resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve test ve analiz yöntemlerine uymaktadır.

 


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.