Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Çevresel Teknik Değerlendirmeler - Veri Depolama

İşletmeler tarafından gerçekleştirilmesi tasarlanan projelerin, doğal çevre üzerinde yaratacağı olumlu ve olumsuz etkilerin önceden tespit edilmesi ve önlenmesi gerekmektedir. İşletmeler çevreye verilecek olumsuz etkilerin en azından en düşük seviyeye indirilmesi için önlem almak zorundadır. Proje kapsamında seçilen bölge ile teknoloji alternatiflerin ortaya konulması ve birlikte değerlendirilmesi, projelerin uygulanma aşamalarının izlenmesi ve kontrol altında tutulması gerekmektedir. Bütün bu çalışmalar bütününe çevresel etki değerlendirmesi denmektedir.

Çevresel Teknik Değerlendirmeler - Veri Depolama

İşletmeler açısından bir yandan ülkenin sosyal ve eknomik gelişmesi esas alınırken, bir yandan da çevre değerlerini korumak öncelikli hedef olmalıdır. Çevresel etki değerlendirmesi çalışmaları ile, yeni projelerin ve faaliyetlerin doğal çevreye olabilecek geçici veya sürekli etkilerinin sosyal sonuçları ve alternatif çözümleri dikkate alınmakta, işletme öncesinde, işletme sırasında ve işletme sonrasındaki süreçler esas alınarak değerlendirilmekte, takip edilmekte ve denetlenmektedir. Bu yöndeki çalışma esasları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından çıkarılan Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği içinde düzenlenmiştir. Bu yönetmelik ilk olarak 1993 yılında çıkarılmış, ancak birçok kere üzerinde değişiklikler yapılmıştır. En son değişiklikler 2014 yılında yapılmıştır.

Yönetmelik kapsamında giren projeler hakkında olumlu, olumsuz, gerekli veya gerekli değil kararlarını verme yetkisi Bakanlığa aittir. Ancak bu yöndeki çalışmaların isabeti, yeterliliği ve gerekli verilerin toplanması, gelişmiş labortauvarlar tarafından yapılmaktadır.

Gelişmiş laboratuvarlar tarafından yapılan toprak ölçüm, test ve analizleri, işletmelerin çevrenin korunmasını sağlamak ve doğal koşulların sürdürülebilirliğini kanıtlaması açısından son derece önemlidir. Bu çerçevede laboratuvarımız tarafından çevresel teknik değerlendirmeler kapsamında veri depolama hizmetleri verilmektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından belirlenen standartlara ve kabul görmüş test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Ayrıca veri depolama hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.