Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Hava ve Toz Partikülleri - Bidon Ölçümü Hizmeti İle Uçucu Hava Toksinlerini İzleme

Organik uçucu maddeler, hava kirliliğine neden olan ve insan sağlığını tehdit eden çeşitli sıvı ve gaz maddelerinden oluşan bir gruptur. Bunlar genel olarak VOC ölçümleri ile tespit edilmektedir (volatile organic compounds, uçucu organik bileşikler). VOC ölçümleri, işletmelerin çalışma ortamlarında bulunan havadaki organik uçucu bileşiklerin konsantrasyonunu belirlemeye yönelik ölçümlerin genel ismidir.

Hava ve Toz Partikülleri - Bidon Ölçümü Hizmeti İle Uçucu Hava Toksinlerini İzleme

Uçucu organik bileşikler, alifatik veya aromatik yapıdadır ve kaynama sıcaklığı 250 dereceye kadar çıkabilir. Atmosferik fotokimyasal tepkimeler ile hava kirliliğine yol açan hidrokarbonlardır. Bu bileşikler hava ile solunduğu zaman insanlarda birçok kalıtsal sağlık problemi yaratmaktadır. Çalışanlarda bu tür rahatsızlıkların önlenmesi için yasal düzenlemeler çıkarılmış ve havada aşılmaması gereken sınır değeleri açıklanmıştır. İlgili yasal düzenlemelere ve yayınlanan standartlara uygun VOC ölçümlerinin yaptırılması gerekmektedir.

Çalışma ortamlarında uçucu organik bileşiklerin testlerinde başvurulan bir yöntem de bidon ölçümleridir. Üretim faaliyetlerinden, kullanılan makina ve ekipmanlardan, yapı malzemelerinden ve dış ortam havasından kaynaklanan uçucu organik bileşiklerin bir kısmı zehirlidir. Örneğin kloroflürkarbon benzeri uçucu organik bileşiklerin çalışma ortamında hiç bulunmaması veya belirlenen sınır değerlerin altında olması gerekmektedir.

Hangi sektörde olursa olsun bütün işletmelerde hava, gürültü, koku ve titreşim ölçüm, test ve analizlerinin yapılması, çalışan sağlığı ve doğal çevrenin korunması bakımından önemli olmaktadır. Bu kapsamda olmak üzere laboratuvarımız hava ve toz partikülleri çalışmaları çerçevesinde bidon ölçümü hizmeti ile uçucu hava toksinlerini izleme hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda laboratuvarımız, resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve test ve analiz yöntemlerine uymaktadır.

Bidon ölçümü hizmeti ile uçucu hava toksinlerini izleme hizmetleri yanında laboratuvarımız, çalışma ortamlarına yönelik başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.