Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Konaklama Hizmetleri - İyi Çevre Uygulamaları

Turizm sektörünün bel kemiğini konaklama hizmetleri oluşturur. Konaklama tesisleri, çılgın bir rekabetin yaşandığı bu pazarda yer almak, müşterileri memnun etmek ve onların ihtiyaçlarını karşılamak için birçok hizmeti aynı anda ve aynı mekanda sunmaktadır. Çünkü müşterilere konaklama hizmeti yanı sıra yiyecek ve içecek hizmetleri ve barlar, spor aktiviteleri, disko ve animasyon gibi faaliyetler içeren çeşitli eğlence hizmetleri de sunulmaktadır. Bunun sonucunda işletmeler çevre ile daha fazla etkileşim içinde olmaktadır.

Konaklama Hizmetleri - İyi Çevre Uygulamaları

Konaklama tesisinin kurulacağı yer, doğal çevreye zarar vermemelidir. Bu tesislerden çıkacak katı ve sıvı atıkların ayrıştırılması gerekmektedir. Ayrıca işletmeler, geri dönüşüm için atıklarını biriktirmeli ve ayrıştırmalıdır.

Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) tarafından ISO 14001 çevre yönetim sistemi standardı geliştirilmiştir. Bu sistemin hedefi, doğal çevreyi korumak, doğanın dengesini bozmamak, çevreye duyarlı hizmet vermek (veya üretim yapmak) ve doğaya zarar verecek ürünlerin ayıklanmasını sağlamaktır.

Oteller, tatil köyleri ve her türden konaklama tesisleri, işletmelerinde ISO 14001 çevre yönetim sistemi standardını kurmuş ve uyguluyorsa ve ISO 14001 belgesi almışlarsa, çevreye karşı duyarlı olduklarını kanıtlamış olmakta ve rakiplerine karşı üstünlük kazanmaktadır.

İyi çevre uygulamalarını yapan işletmeler, aynı zamanda yasal yükümlülüklerini de yerine getirmiş olmakta ve bu yöndeki resmi denetimlere her zaman hazırlıklı olmaktadır.

İyi çevre uygulamaları konaklama tesislerine enerji kaynaklarının verimli kullanılmasını ve yenilenebilir enerji kaynaklarına daha fazla ağırlık verilmesini de gerektirmektedir.

Laboratuvarımız iş sağlığı, iş güvenliği ve endüstriyel hijyen ölçüm, test ve analizleri kapsamında konaklama iyi çevre uygulamaları hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve test ve analiz yöntemlerine uyulmaktadır.

Konaklama iyi çevre uygulamaları hizmetleri yanı sıra laboratuvarımız, iş sağlığı ve iş güvenliğine yönelik başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.