Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

İşyeri ve Sanayi Hijyeni

Genel olarak işletmelerde kişisel hijyen ile iş hijyeninin (veya sanayi hijyeninin) aynı şeyler olduğu ve aynı anlamı taşıdığı kabul edilmektedir. Ancak durum böyle değildir. Kişisel hijyen çalışanları, sağlıklarına zarar verecek ortamlardan ve durumlardan korumak için alınan temizlik önlemleri ve yapılan uygulamalardır. Oysa iş hijyeni (veya sanayi hijyeni), kişisel hijyen uygalamalarına ilave başka önlemler ve uygulamalar da gerektirmektedir. Örneğin çalışma ortamındaki duşları, tuvaletleri, lavaboları ve soyunma odalarını temiz ve uygun şekilde kullanmak bütün çalışanların sorumluluğudur.

İşyeri ve Sanayi Hijyeni

İş hijyeni dendiği zaman, çalışma ortamlarında oluşan ve çalışanların sağlıklarını etkileyen, çalışanlar arasında huzursuzluk ve verimsizlik yaratan çalışma ortamı tehlikeleri ve riskleri kastedilmektedir. İş hijyeni çalışmaları bu tür tehlikeleri ve riskleri tespit etmek, kontrol altına almak ve önlem almak için yapılan çalışmalardır.

İşyerlerinde iş hijyenini etkiyelen, çalışma koşulları, kimyasal maddeler, biyolojik faktörler, fiziksel faktörler, ergonomik faktörler, sosyal faktörler ve psikolojik faktörler gibi sayısız faktör bulunmaktadır. Gerekli önlemlerin alınmaması durumunda bu tehlike ve riskler meslek hastalıklarına ve iş kazalarına yol açmaktadır. Bu nedenle işletmeler tarafından öncelikle risk analizlerinin yapılması gerekmektedir. Risk analizleri, çalılma ortamında var olan veya olması muhtemel tehlikeler belirlenmekte, bu tehlikelerin riske dönüşmesine yol açan etkenler tespit edilmekte, tehlikelerden kaynaklanan riskler analiz edilmekte ve derecelendirilmektedir.

Laboratuvarımız iş sağlığı, iş güvenliği ve endüstriyel hijyen ölçüm, test ve analizleri kapsamında işyeri ve sanayi hijyeni hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve test ve analiz yöntemlerine uyulmaktadır.

İşyeri ve sanayi hijyeni hizmetleri yanı sıra laboratuvarımız, iş sağlığı ve iş güvenliğine yönelik başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.