Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Sağlık, Güvenlik ve Çevre Yönetimi

Hangi sektörde faaliyet gösteriyor olursa olsun bütün işletmeler için önemli olan, çalışanlar için sağlıklı ve güvenilir bir çalışma ortamı sağlamak ve faaliyetler sırasında doğal çevreye zarar vermemektir.

Sağlık, Güvenlik ve Çevre Yönetimi

İnsanlar yaşamlarının önemli bir kısmını çalışma ortamlarında geçirmektedir. Çalışma ortamlarında ise uzun süreli çalışma, uzun süre ayakta durma, tekrarlamalı ve zorlayıcı hareketler, ağır yükler kaldırma, gece çalışma, tehlikeli kimyasal maddeler ile çalışma, kontamina araç ve gereçlerle çalışma, sürekli hareketsiz oturma ve fazla gürültü, ısı, ışık ve radyasyona maruz kalma gibi sayısız tehlikeler bulunmaktadır. Bütün bu tehlikeler, iş kazaları ve meslek hastalıklarının başlıca kaynağıdır.

İş kazaları, bir iş yapılırken meydana gelen ve çalışanları o anda veya daha sonra fiziksel ve ruhsal sıkıntıya düşüren olaylardır. Esas olarak kazaların oluşumunda 4M faktörü söz konusudur: insan (man), makine (machine), ortam (media) ve yönetim (management).

Bu nedenle işletmelerde iş sağlığı ve güvenliği üzerinde durulmaktadır. İş sağlığı ve güvenliği derken, işletmelerde işin yapılması sırasında ortaya çıkan veya çıkma ihtimali bulunan tehlikelerden çalışanların korunmasını ve çalışma ortamlarının iyileştirilmesini hedef alan sistemli çalışmalar kastedilmektedir.

İş sağlığı ve güvenliği çalışmaları aynı zamanda doğal çevrenin korunması çalışmalarını da kapsamaktadır. İşletmeler çevre problemleri ile mücadele etmek ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için etkili bir çevre yönetim sistemi uygulamak zorundadır.

Laboratuvarımız iş sağlığı, iş güvenliği ve endüstriyel hijyen ölçüm, test ve analizleri kapsamında sağlık, güvenlik ve çevre yönetimi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve test ve analiz yöntemlerine uyulmaktadır.

Sağlık, güvenlik ve çevre yönetimi hizmetleri yanı sıra laboratuvarımız, iş sağlığı ve iş güvenliğine yönelik başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.