Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Kontamine Arazi Araştırmaları - Karakterizasyon (Tanımlama) Araştırması

Tehlikeli atıklara bulaşmış arazilerin özelliklerini belirleme çalışmaları oldukça kapsamlı çalışmalardır. İşletmelerin bir kısmı bu şekilde zarar verdikleri arazileri kurtarma ve yasal yükümlülüklerini yerine getirme gayreti içinde gelişmiş laboratuvarlardan kontamine arazi araştırma hizmetleri talep etmektedir. Bir kısım işletmeler ise daha tesislerin kuruluşu aşamasında, ileride üretim problemleri yaşamamak için bu tür test, ölçüm ve analiz çalışmalarını talep etmektedir.

Kontamine Arazi Araştırmaları - Karakterizasyon (Tanımlama) Araştırması

Gelişmiş laboratuvarlarda bu çalışmalar eğitimli ve deneyimli jeologlar ve hidrojeologlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu çalışmalarda birçok toprak ve yeraltı suları analizleri yapılmakta, derin sondajlar açılmakta, yeraltı sularının belli bir noktasındaki statik basınç değeri ölçülmektedir. Topağın karakterizasyonunu belirlemeye yönelik bu tanımlama araştırmaları, kirlenmenin niteliğini ve boyutlarını tam olarak ortaya koymak için yapılmaktadır. Aynı zamanda işletmelere en uygun temizleme çözümleri de sunulmaktadır.

Karakterizasyon (tanımlama) araştırmalarında, kirleticilerin türü ve miktarı, yeraltı sularının modellemesi, yüzey sularının incelenmesi, kirlenmede etkili olabilecek sıcaklık değişimleri ve yağış miktarlarının tespiti için hava verilerinin analiz edilmesi, hava ve koku ölçümlerinin yapılması, toprak gazlarından örnek alınması, toprağın donma seviyesi gibi birçok ölçüm ve analiz yapılmaktadır.

İşletmelerin aynı zamanda başarılı bir çevre yönetimi sistemi uygulaması açısından arazi karakterizasyon (tanımlama) araştırmaları çok önemli ipuçlar vermektedir.

Gelişmiş laboratuvarlar tarafından yapılan toprak ölçüm, test ve analizleri, işletmelerin çevrenin korunmasını sağlamak ve doğal koşulların sürdürülebilirliğini kanıtlaması açısından son derece önemlidir. Bu çerçevede laboratuvarımız tarafından kontamine arazi araştırmaları çerçevesinde karakterizasyon (tanımlama) araştırmaları yapılmaktadır. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından belirlenen standartlara ve kabul görmüş test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Ayrıca karakterizasyon (tanımlama) araştırmaları yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.