Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Çalışma Ortamı Hava Kalitesi

Çalışma ortamı hava kalitesi, bu ortamlarda solunan havanın ne kadar iyi veya ne kadar kötü olduğunu gösteren bir kriterdir. Hava kalitesi kötü ise çalışanlarda hastalık ve verim kayıplarına neden olabilir. İyi ise çalışanlar için sağlıklı bir çalışma ve yaşam alanı söz konusudur. Bugün işletmelerde çalışma ortamı hava kalitesi gittikçe fazla önem verilen bir konudur. Bu konu çalışma konforunun temel göstergesi haline gelmiştir ve standartlar belirlenmiştir. Kötü çalışma havası, çalışma ortamında, hastalık, isteksizlik ve üretim kayıplarının başlıca nedenlerinden biridir.

Çalışma Ortamı Hava Kalitesi

Ortam havasının kirlenmesinde birçok faktör etkilidir. Örneğin boyalar, halılar, kıyafetler ve bakım ürünleri çevreye uçucu organik bileşikler yayar. Haşere ilaçları kanser yapıcı maddeler içerir. Temizlik malzemelerinin neredeyse tamamı içeriğinde kansorejen maddeler içeren kimyasal maddelerdir. Sızdırmaz camlar dışarıdaki açık havaya doğrudan erişimi engeller. Açılabilen camlardan içeri her zaman taze hava girmez, bazen kirli hava da girebilir. Fotokopi ve yazıcı cihazlar çevreye ozon yayar. Lavabolar yeterli hijyen sağlanmazsa küf yaratır. Bina onarım çalışmaları etrafa boya gazları, toz ve kötü kokular yayar.

Temiz olmayan bir çalışma havasında yer alan başlıca kirleticiler şunlardır: mikroorganizmalar, partiküller, uçucu organik bileşikler, kirletici gazlar ve alerjiye neden olan maddeler. Bunların hepsi çalışanlarda hastalık ve rahatsızlıklara, öğrenme ve verim kayıplarına ve çalışanlar arasında güvensizliklere neden olur.

Laboratuvarımız iş sağlığı, iş güvenliği ve endüstriyel hijyen ölçüm, test ve analizleri kapsamında çalışma ortamı hava kalitesi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve test ve analiz yöntemlerine uyulmaktadır.

Çalışma ortamı hava kalitesi hizmetleri yanı sıra laboratuvarımız, iş sağlığı ve iş güvenliğine yönelik başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.