Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi

Bugün işletmelerde iş sağlığı ve güvenliği konusunda çeşitli tehlikeleri ve riskleri tanımlamak ve yönetmek için OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi standardı kullanılmaktadır. Ancak bu konu küresel boyut kazandığı için İngiliz Standartlar Enstitüsü, Uşuslararası Standartlar Örgütü’ne (ISO) başvurarak bu standardın uluslararası bir yönetim sistemi standardı haline getirilmesini teklif etmiştir. Bunun üzerine ISO tarafından ISO 45001 standardı geliştirilmeye başlanmıştır.

ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi

OHSAS 18001 standardı, iş sağlığı ve güvenliği konusunu, üretim, karlılık ve rekabet üçgeninde ele almıştır. Oysa hazırlanan ISO 45001 standardı bu konuyu iyi liderlik, eğitimli iş gücü ve şeffaf ve güvenilir bir çalışma ortamı üçgeninde ele almıştır. ISO 45001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi standardı, liderlik, organizasyon ve risk yönetimine daha fazla odaklanmaktadır ve işletme üst yönetimini sistem içine daha fazla çekmektedir.

Ayrıca ISO 45001 standardı, diğer ISO standartları gibi ortak bir şablona dayanılarak tasarlanmıştır. Yani diğer ISO standartları ile aynı yapıdadır. Bu yüzden işletmede herhangi bir ISO standardı uygulanıyorsa ISO 45001 standardının entegrasyonu hızlı ve kolay olacaktır.

OHSAS 18001 risklerin kontrol edilmesini ve performansın geliştirilmesini hedeflerken, ISO 45001 önceden önlemler alınmasını ve sakatlıkların ve hastalıkların önlenerek performasın geliştirilmesini hedeflemektedir.

Laboratuvarımız iş sağlığı, iş güvenliği ve endüstriyel hijyen ölçüm, test ve analizleri kapsamında ISO 45001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve test ve analiz yöntemlerine uyulmaktadır.

ISO 45001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi hizmetleri yanı sıra laboratuvarımız, iş sağlığı ve iş güvenliğine yönelik başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.