Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Konaklama Hizmetleri - İyi SPA Uygulamaları

SPA, Latince Salus Per Aquam ifadesinin baş harflerinden oluşmuş bir kısaltmadır ve su ile gelen sağlık demektir. Ama bugün SPA dendiği zaman, genel olarak su ve suyun iyileştirici gücü ile sağlık, zindelik, güzellik kazanmak ifade edilmektedir. SPA merkezleri, insanlara ruhsal ve bedensel açıdan iyileştirme veya tedavi hizmeti sunmaktadır. Bu anlamı ile SPA hizmetlerinin geçmişi aslında Roma İmparatorluğu zamanına kadar uzanmaktadır. Savaş yorgunu askerler SPA adı verilen banyolarda tedavi ettirilir ve dinlendirilirmiş. Bugün de SPA kültüründe temel amaç suyla tedavi yöntemidir.

Konaklama Hizmetleri - İyi SPA Uygulamaları

Ancak günümüzde çok farklı SPA uygulamaları bulunmaktadır. Kulüp SPA, yolcu gemisi SPA, günlük SPA, sağlık ve tıbbi SPA, termal, mineral ve kaplıca SPA, tatil yeri, dinlenme yeri, otel ve resort SPA, günlük SPA ve şehir SPA gibi.

SPA uygulamaları, turizmde son yıllarda özellikle konaklama tesislerinde ilgi görmektedir. Turizmde yeni bir hizmet türüdür ancak sayıları kısa sürede artmıştır. Bu durum bazı problemleri de beraberinde getirmiştir. Bu nedenle iyi SPA uygulamaları önemli bir kalite göstergesi olmıştur.

SPA tedavileri, masaj, yüz bakımı ve vücut tedavisi benzeri profesyonel bazlı tedavilerdir. Bu nedenle yasal düzenlemelere ve sağlık ve güvenlik gerekliliklerine uygun olmalıdır. Kaza riskini sınırlamalı ve olası tehlikeler önceden tespit edilmiş ve önlem alınmış olmalıdır. Bugün birçok denetim, gözetim ve belgelendirme şirketi, SPA tesisleri için güvenlik ve kalite hizmetleri vermektedir.

Laboratuvarımız iş sağlığı, iş güvenliği ve endüstriyel hijyen ölçüm, test ve analizleri kapsamında konaklama iyi SPA uygulamaları hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve test ve analiz yöntemlerine uyulmaktadır.

Konaklama iyi SPA uygulamaları hizmetleri yanı sıra laboratuvarımız, iş sağlığı ve iş güvenliğine yönelik başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.