Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Sanayi ve Atıksu Araştırmaları - Atık Hizmetleri

Yeryüzünde canlıların yaşamlarını devam ettirebilmeleri, doğal kaynaklara bağlıdır. Yerkürede her çeşit doğal kaynak mevcut, ancak unutmamalı ki bu kaynaklar sınırsız değildir. İçinde bulunduğumuz yüzyılın en büyük problemlerinden biri doğal kaynakların artık tükenmekte olduğudur. Sanayileşmenin hızla büyümesi, nüfusun artması, dolayısıyla tüketimin artması, doğal kaynakların tükenmesinin başlıca nedenleridir. Çevre sorunları gittikçe önem kazanmakta, hatta alarm vermektedir.

Sanayi ve Atıksu Araştırmaları - Atık Hizmetleri

Doğal kaynakları korumak ve gelecek nesillere daha yaşanılır bir dünya bırakmak bugün herkesin sorumluluğundadır. Çevrecilik anlayışına ve doğanın korunmasına yönelik çabalar özellikle yirminci yüzyılda kendini hissettirmiştir. Bu konuda resmi kuruluşlar ve sivil toplum kuruluşları daha duyarlı hale gelmiş ve insanları bilinçlendirmeye çalışmıştır.

2000’li yıllardan itibaren artık bütün ülkeler sosyal, politik ve ekonomik yönden doğal çevre konusuna daha fazla önem vermektedir. Çevre kirliliği için yeni önlemler alınmakta, insanlarda çevre bilinci oluşturulmaya çalışılmakta ve yeni yasal düzenlemeler çıkarılmaktadır. Ülkemizde de özellikle Avrupa Birliği uyum süreci kapsamında birçok yasal düzenleme yapılmıştır.

Kısaca bütün dünya çevre konusunda seferber olmuş durumdadır. Bu kapsamda olmak üzere atıklar, çevre kirliliğini tehlikeli boyutlara taşıyan ve önlem alınması gereken en büyük problemdir.

Atık hizmetleri kapsamında işletmelere, üretim ve hizmet faaliyetleri sırasında kullanılan malzemelerden ve ürünlerden arta kalan atıkların yönetilmesi konusunda hizmet verilmektedir.

Akredite olmuş laboratuvarlar tarafından su ölçüm, test ve analizleri yapılırken, işletmelerin doğal çevrenin korunması ve doğal koşulların sürdürülebilirliğini sağlaması açısından kendilerini kanıtlamalarına destek olunmaktadır. Bu kapsamda olmak üzere laboratuvarımız tarafından sanayi ve atıksu araştırmaları çerçevesinde atık hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalar sırasında, resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşların yayınladığı standartlara ve genel kabul görmüş test ve analiz yöntemlerine uyulmaktadır.

Atık hizmetleri yanında laboratuvarımız tarafından başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.