Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Kontamine Arazi Araştırmaları - Ön Fizibilite Araştırması

Kontamine olmuş veya kirlenmiş arazilerde toprak ıslah çalışmalarının, genelde toprağın kaldırılması ve değiştirilmesi şeklinde olması gerektiği düşünülür. Ancak buna hiç gerek yoktur. Günümüzde gelişmiş teknolojiler kullanılarak kirlenmiş toprak ve yeraltı suları ıslahı edilmektedir. Bu teknolojilerin birçok avantajı bulunmaktadır. En başta maliyetli değildir. Zeminin alt ve üst yapısına herhangi bir zarar vermez. Ayrıca o bölgedeki diğer işler yapılmaya devam edebilir.

Kontamine Arazi Araştırmaları - Ön Fizibilite Araştırması

Kontamine arazi iyileştirme çalışmaları kapsamında farklı yöntemler uygulanarak, sert topraklar, çok geniş araziler veya ihtiyaç duyulan her noktada ıslah işlemleri yapılabilmektedir. Bu şekilde önceden imkansız görülen arazilerin ıslahı mümkün olmaktadır.

Ön fizibilite çalışmalarının ilk adımı risk analizidir. Arkasından araziden örnekler alınarak analiz edilmektedir. Analiz sonuçlarına göre arazinin ıslah ihtiyacı değerlendirilmektedir. Daha sonra ihtiyaca uygun olarak bir ıslah yöntemi tespit edilmekte ve planlanma yapılmaktadır. Bundan sonrası proje yönetimi ve ıslah çalışmalarının yapılmasıdır.

Kontamine arazi araştırmalarında ıslah çalışmalarının başarılı olması, seçilen ıslah yönteminin doğru olmasına ve doğru uygulanmasına bağlıdır. Karar verilen ıslah yönteminin uygulanabilmesi için, ön fizibilite sonuçlarını kontrol etmek amacı ile ilave testler yapılması da gerekebilir. Arazide ve laboratuvar ortamında yapılacak ön fizibilite test ve analizleri, duruma en uygun ıslah yönteminin belirlenmesine imkan verir.

Gelişmiş laboratuvarlar tarafından yapılan toprak ölçüm, test ve analizleri, işletmelerin çevrenin korunmasını sağlamak ve doğal koşulların sürdürülebilirliğini kanıtlaması açısından son derece önemlidir. Bu çerçevede laboratuvarımız tarafından kontamine arazi araştırmaları çerçevesinde ön fizibilite araştırmaları yapılmaktadır. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından belirlenen standartlara ve kabul görmüş test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Ayrıca ön fizibilite araştırmaları yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de verilmektedir.

 


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.