Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Çevresel Atık Yönetimi Hizmetleri - Atık Deposu Yönetim Araştırmaları

Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından 2010 yılında çıkarılan Atıkların Düzenli Depolanmasına Dair Yönetmelik, çevre kirliliğinin önlenmesi yönünde başlıca şu hususları hedeflemiştir:

Çevresel Atık Yönetimi Hizmetleri - Atık Deposu Yönetim Araştırmaları

  • Oluşan sızıntı sularının ve depo gazlarının, toprak, hava, yeraltı suları ve yüzey suları üzerinde yarattığı olumsuz etkileri en düşük seviyeye indirmek
  • Atık çeşidine bağlı olarak depo tabanlarının teknik tasarımlarının yapılmasını ve depolama tesislerinin inşa edilmesini sağlamak
  • Depolama tesislerine atık kabulü işlemlerini düzenlemek
  • Depolama tesislerinin çalıştırılması, kapatılması ve kapatma sonrasında kontrol ve bakım süreçlerini belirlemek
  • Bu süreçlerde sera etkisi de dahil olmak üzere insan sağlığı ve doğal çevre bakımından risk yaratacak olumsuzlukları önlemek
  • Mevcut depolama tesislerinin iyileştirilme, kapatılma ve kapatma sonrası bakım süreçlerini belirlemek

Kısaca söz konusu yönetmelik, düzenli depolama tesislerinin teknik esaslarını, bu depolama tesislerine atıkların alınması ve depolanmasına yönelik uygulama esaslarını ve yapılacak denetimleri ve tabi olunacak sorumlulukları kapsamaktadır.

Gelişmiş laboratuvalar tarafından bu esaslar doğrultusunda atık deposu yönetim araştırma hizmetleri verilmektedir. Bu kapsamda olmak üzere örneğin atık depolarının taşıdığı potensiyel riskler belirlenmekte, biyogaz, hava ve koku ölçümleri yapılmakta ve atık deposu sızıntıları izlenmektedir.

İşletmeler mümkün olduğu ölçüde atık üretmemek, üretiyorsa da en düşük miktarda üretmek için çaba göstermek zorundadır. İnsan sağlığı ve doğal çevrenin korunması açısından bu çok önemlidir. Laboratuvarımız, çevresel atık yönetimi hizmetleri çerçevesinde atık deposu yönetim araştırmaları hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve test ve analiz yöntemlerine uyulmaktadır.

Atık deposu yönetim araştırmaları hizmetleri yanında laboratuvarımız, atık ve ürün güvenliğine yönelik başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.