Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Çevresel Teknik Değerlendirmeler - Tasarım İncelemesi ve Denetimi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından çıkarılan Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği kapsamına giren projeler veya faaliyetler yedi faaliyet alanı içinde değerlendirilmiştir:

Çevresel Teknik Değerlendirmeler - Tasarım İncelemesi ve Denetimi

  • Kimya, petrokimya, ilaç ve atıklar
  • Sanayi
  • Tarım, orman, su kültürü ve gıda
  • Ulaşım, altyapı ve kıyı yapıları
  • Enerji
  • Turizm ve konut
  • Madencilik

Bu sayılan faaliyet grupları içine girmeyen projeler ise Çevre Kanunu ve bu kanuna dayanılarak çıkarılan yönetmeliklerde belirtilen koşullara uygun olarak değerlendirilmektedir.

Gelişmiş laboratuvarlar tarafından söz konusu projeler ve faaliyetler daha tasarım aşamasında ele alınmakta ve denetlenmektedir. Bu çalışmalarda tasarımın ilgili çevre, operasyon, güvenlik ve sanayi standartlarına uygun olması sağlanmaktadır. Genel olarak bu çalışmalar, risk belirleme ve analiz çalışmalarını, süreç simülasyonlarını, hesaplamaların ve tasarım çizimlerinin denetimlerini, hızlandırılmış yaşam ömrü testlerini, tasarlanan aşınma önleme sistemlerinin değerlendirmesini, malzeme belgelerinin kontrollerini, yapısal ve jeoteknik tasarımın gözden geçirilmesini, kurulum ve üretim koşullarının incelenmesini, teknik değerlendirme hizmetlerini ve daha birçok çalışmayı kapsamaktadır.

Tasarım inceleme ve denetim çalışmalarının başlıca faydaları, ileride ortaya çıkma ihtimali olan bir takım olumsuz durumları önceden görmek, bunları önlemek için zamanında önlem almak, işletmelerin bu şekilde maliyetlerini düşürmek ve işletme yönetimlerine karar verme sürecinde daha güvenilir ve bütünsel katkı sağlamaktır.

Gelişmiş laboratuvarlar tarafından yapılan toprak ölçüm, test ve analizleri, işletmelerin çevrenin korunmasını sağlamak ve doğal koşulların sürdürülebilirliğini kanıtlaması açısından son derece önemlidir. Bu çerçevede laboratuvarımız tarafından çevresel teknik değerlendirmeler kapsamında tasarım incelemesi ve denetimi hizmetleri verilmektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından belirlenen standartlara ve kabul görmüş test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Ayrıca tasarım incelemesi ve denetimi hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.