Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Laboratuvar Özel Analizleri - Düşük Seviyeli Pestisitler

Tarımsal ürünlere zarar veren otlar, böcekler ve mantarlara pest denir. Bu tür zararlılara karşı kullanılan kimyasal maddelere ise pestisit denir. Pestisitlerin etkili olabilmeleri, biyolojik açıdan tamamen zehirli olmaları yüzündendir. Bu yüzden pestisitler aynı zamanda insanlar, hayvanlar, diğer canlı organizmalar ve çevre için de tehlikelidir. Böyle olunca pestisitlere çok fazla temas eden, dokunan, taşıyan ve bu ürünleri kullanan herkesin, zehirlenme olasılığına karşı gerekli önlemleri almaları bir zorunluluktur.

Laboratuvar Özel Analizleri - Düşük Seviyeli Pestisitler

Pestisitlerin zehirleyici etkileri, bir pestisitin zehirleme derecesine, miktarına ve maruz kalma süresine bağlıdır.

Düşük seviyeli pestisitlerden olan fungisitler, yani mantar öldürücü zirai ilaçlar, cilt ve gözleri tahriş eder. Kullanılması sırasında solunduğu takdirde boğaz tahriş olur, öksürme ve hapşırma görülebilir.

Düşük seviyeli bir başka pestisit türü herbisitler, yani bitki öldürücü zirai ilaçlardır. Bunlar zararlı otların gelişmesini önlemek için kullanılır. Bitkilerin fizyolojisi insanlara göre çok farklı olduğu için genelde insanlarda zehirleme etkisi çok yüksek değildir. Bunlar daha çok ciltte tahrişlere neden olur. Keza kullanım sırasında solunursa burunda ve göğüsde yanma hissi olur. Uzun süre maruz kalınırsa bazen baş dönmesi yapar.

İnsanlarda gerçek zehirlenmelere neden olan pestisit türü insektisitler, yani haşere öldürücü zirai ilaçlardır. Bunlar insanlar dahil bütün canlılar için zehirleyicidir.

Gelişmiş laboratuvarlar tarafından yapılan toprak ölçüm, test ve analizleri, işletmelerin çevrenin korunmasını sağlamak ve doğal koşulların sürdürülebilirliğini kanıtlaması açısından son derece önemlidir. Bu çerçevede laboratuvarımız tarafından laboratuvar özel analizleri çerçevesinde düşük seviyeli pestisit analizleri de yapılmaktadır. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından belirlenen standartlara ve kabul görmüş test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Ayrıca düşük seviyeli pestisit analizleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.