Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Güvenlik Araştırmaları

İşletmeler, iş kazalarını ve meslek hastalıklarını önlemek için, çalışma ortamlarındaki tehlikelerin olumsuz etkilerini önlemek ya da önlemek mümkün değilse en azından etkilerini hafifletmek amacıyla araştırmalar yapmak ve çalışanların sağlık ve güvenliklerini sağlamak zorundadır. Bu amaçla çalışma ortamı ve üretim süreçlerinin, çalışanların yeteneklerine uygun olmasını sağlamak zorundadır.

Güvenlik Araştırmaları

Güvenlik araştırmaları kapsamında işletmelerin, çalışma ortamlarına yönelik ölçüm, test, analiz ve risk değerlendirmesi çalışmaları yapmaları gerekmektedir. Bu şekilde çalışanları eğitmeleri ve işletme içinde güvenlik kültürünün yaygınlaşmasını sağlamaları gerekmektedir.

Güvenlik araştırmaları çerçevesinde işletme yönetiminin, faaliyet alanlarına yönelik istatistiki bilgileri toplamaları ve bunları değerlendirmeleri gerekmektedir.

Çalışma ortamının güvenliği sadece çalışanların sağlık ve güvenliği açısından değil, işletmenin karlılığı, verimli çalışması, rekabet gücü ve küresel pazarlara ulaşabilmesi açısından da önemlidir. Aynı zamanda bu konuda devletin resmi denetimlerine hazırlıklı olması açısından da önemlidir.

Risk ve tehlikeleri önlenmenin maliyeti, bunların doğuracağı sonuçların maliyetinden çok daha düşüktür. İstatistiklere bakılacak olursa, ülkemiz iş kazaları açısından Avrupa’da birinci sıradadır. Dünyada ise Güney Kore ve Brezilya’nın arkasından üçüncü sıradadır. İş kazaları ve meslek hastalıklarının başlıca nedenleri, güvensiz çalışma ortamı ve koşullar, çalışanların güvensiz davranışları ve kişisel kusurlardır. Ülkemizde yaşanan olaylar genel olarak şansızlık, kaçınılmazlık ve dikkatsizlik olarak görülse de aslında bu kaderci yaklaşımın terkedilmesi ve daha gerçekçi ve çağdaş çözümlerle problemin üzerine gidilmesi gerekir.

Gerçekte kazaların temel nedenleri, 4M olarak ifade edilen insan (man), makina (machine), çalışma ortamı (media) ve yönetimin davranış şeklidir (management).

Laboratuvarımız iş sağlığı, iş güvenliği ve endüstriyel hijyen ölçüm, test ve analizleri kapsamında güvenlik araştırmaları hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve test ve analiz yöntemlerine uyulmaktadır.

Güvenlik araştırmaları hizmetleri yanı sıra laboratuvarımız, iş sağlığı ve iş güvenliğine yönelik başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.