Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Çevresel Teknik Değerlendirmeler - Jeometalürjik İnceleme

Jeometalürjik dendiği zaman, jeolojik, metalürjik, madencilik, çevresel ve ekonomik verilerin kapsamlı bir şekilde ele alınması ifade edilmektedir. Jeometalürjik incelemeler ile, esas olarak cevher özellikleri tespit edilmektedir. Doğal çevrenin en önemli fiziksel unsurlarından olan toprakta sayısız maden cevheri bulunmaktadır. Gelişmiş laboratuvarlar tarafından verilen jeometalürjik inceleme hizmetleri ağırlıklı olarak madencilik sektöründe faaliyet gösteren işletmeler tarafından talep edilmektedir. Maden kaynaklarının keşif çalışmalarında ve madencilik faaliyetleri ile ilgili risklerin daha iyi anlaşılması ve yönetilmesinde işletmelere jeometalürjik inceleme hizmetleri verilmektedir.

Çevresel Teknik Değerlendirmeler - Jeometalürjik İnceleme

Bu hizmetler sayesinde işletmeler, performanslarını tahmin ve takip etmek konusunda daha fazla kontrol imkanı bulmakta, maden ocaklarının ömrü boyunca sermaye giderlerini ve faaliyet giderlerini kontrol altında tutabilmekte, tesislerini en uygun şekilde tasarlamakta, işletmenin verimliliğini ve değerini yükseltmekte ve tarafsız bir kuruluşun değerlendirmesi ile güvenilirliklerini arttırmaktadır.

Bir maden yatağının jeometalürjik incelemesi, zeminin jeolojik özelliklerinin tespit edilmesinden ocağın işletmesine kadar bütün aşamaları ve üretim planlamasından işletmenin ihtiyaç duyacağı ekonomik analizlere kadar bütün hesaplamaları içermektedir. Bu çalışmalar sondaj ve maden arama çalışmalarının da temelini oluşturmaktadır. Cevher yatağının, boyutları, sınırları, hacmi, kapladığı alan ve rezerv miktarı görülebilmektedir. Laboratuvarlar bu konuda gelişmiş yöntemler kullanmaktadır. Bu çalışmaların sonuçlarına göre işletmeler yapılacak madencilik çalışmasının ekonomik olup olmayacağına karar vermektedir.

Gelişmiş laboratuvarlar tarafından yapılan toprak ölçüm, test ve analizleri, işletmelerin çevrenin korunmasını sağlamak ve doğal koşulların sürdürülebilirliğini kanıtlaması açısından son derece önemlidir. Bu çerçevede laboratuvarımız tarafından çevresel teknik değerlendirmeler kapsamında jeometalürjik inceleme hizmetleri verilmektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından belirlenen standartlara ve kabul görmüş test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Ayrıca jeometalürjik inceleme hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.