Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Hava ve Toz Partikülleri - Toz Atık İzlemesi

Yetişkin bir insanın günde yaklaşık 20 metreküp hava soluduğu hesaplanmıştır. Çocuklar ise ortalama 30 metreküp hava solumaktadır. Bu bakımdan solunan havanın kirli olması, insan sağlığı için son derece tehlikeli bir durumdur. Dünya Sağlık Teşkilatı rakamlarına göre dünyada her yıl üç milyona yakın insan hava kirliliği yüzünden yaşamını kaybetmektedir. Bu rakam toplam ölümlerin yüzde 5’i demektir. Hava kirliliği yüzünden ölümler, en fazla gelişmekte olan ülkelerde görülmektedir (yüzde 90). Hava kirliliği, kalp rahatsızlıkları ve akciğer kanseri gibi birçok rahatsızlığın başlıca nedenidir.

Hava ve Toz Partikülleri - Toz Atık İzlemesi

Solunan havada bulunan ve çapı 10 mikrondan daha küçük olan partiküller solunum yolu ile insan vücuduna girmekte ve insan sağlığına zarar vermektedir. Özellikle 2.5 mikrondan daha küçük toz partikülleri akciğerlerin en uç noktalarına kadar nüfuz edebilmekte ve astım, kalp ve solunum hastalıklarına neden olmaktadır.

Soluma yolu ile aslında vücuda binlerce partikül girmektedir. Burun ve sinüsler önemli ölçüde filtreleme yapsa da ağızdan alınan kirli hava akciğerlere zararlı partiküller taşımaktadır. Bu bakımdan işletmelerin yaydıkları toz atıkların izlenmesi önemli olmaktadır.

Hangi sektörde olursa olsun bütün işletmelerde hava, gürültü, koku ve titreşim ölçüm, test ve analizlerinin yapılması, çalışan sağlığı ve doğal çevrenin korunması bakımından önemli olmaktadır. Yetkili laboratuvarlar bu sorumluluk duygusu ile bu yöndeki hizmetlerini vermektedir. Bu kapsamda olmak üzere laboratuvarımız hava ve toz partikülleri çalışmaları çerçevesinde toz atık izleme hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda laboratuvarımız, resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve test ve analiz yöntemlerine uymaktadır.

Toz atık izleme hizmetleri yanında laboratuvarımız, çalışma ortamlarına yönelik başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.