Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Jeoteknik Hizmetler - Panda Zemin Testi

Zeminlerin iyileştirilmesi ile hedeflenen, zayıf ve güçsüz zeminlerin belirlenmesini ve ağır yüklenme durumunda toprak kayması gibi olayların yaşanmaması için toprağın daha uygun ve yeterli koşullara sahip olmasını sağlamaktır. Bu tür çalışmalar daha çok, yapıların statik yükler altında beklenen performansı göstermeyeceği belli olan zeminlerde yapılmaktadır.

Jeoteknik Hizmetler - Panda Zemin Testi

Zemin testlerinde başvurulan yöntemlerden biri ise Panda zemin testleridir. Bu testler zemin stabilitesinin tespit edilmesi için yapılmaktadır. Bu testlerde kullanılan Panda cihazı, farklı etki enerjisine sahip, hafif ve dinamik bir sondaj makinasıdır.

Yapılan araştırmalara göre, Panda ölçümleri, en güvenilir sonuçlar veren koni penetrasyon testidir. Ayrıca son derece pratiktir. Çünkü koni penetrasyon test araçlarının kullanılamadığı arazilerde Panda ekipmanlarını kolayca kullanmak mümkündür. Örneğin yamaçlarda, dik bayırlarda ve tünellerde bile bu cihaz kullanılabilmektedir.

Kısaca zemin testleri, doğru planlama ve bilinçli karar almaya imkan veren ve inşaat projelerinin toprağa uygunluğunu önemli verilerle ortaya koyan çalışmalardır. Zemin testleri ile toprağın jeoteknik ve kimyasal özellikleri belirlenmiş olmakta, toprağın inşaat projesini kaldırıp kaldıramayacağı belirlenmekte, inşaat alanındaki farklı toprak türleri ve konumları tespit edilmekte, toprak, yoğunluk, sıkışma, güç, kontaminasyon, organik maddeler ve kum içeriği gibi birçok bakımdan değerlendirilmektedir. Bu şekilde maksimum güvelik ve kalite sağlanmaktadır.

Gelişmiş laboratuvarlar tarafından yapılan toprak ölçüm, test ve analizleri, işletmelerin çevrenin korunmasını sağlamak ve doğal koşulların sürdürülebilirliğini kanıtlaması açısından son derece önemlidir. Bu çerçevede laboratuvarımız tarafından jeoteknik hizmetler kapsamında Panda zemin testleri de yapılmaktadır. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından belirlenen standartlara ve kabul görmüş test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Ayrıca Panda zemin testleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.