Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

İklim Değişim Hizmetleri - Biyojenik Karbondioksit Emisyonları

Doğal kaynakların giderek tükenmekte olduğu günümüzde, dünyanın birçok yerinde ülkeler, biyoyakıt kullanımını teşvik eden yasal düzenlemeler yapmakta ve yeni standartlar geliştirmektedir. Örneğin Amerikada Çevre Koruma Ajansı (EPA, Environmental Protection Agency) tarafından geliştirilen ASTM D6866 standardı, sıvı yakıtların biyojenik oranlarının ölçülmesini ve bu konuda çeşitli teşvikler verilmesini sağlamaktadır. Kısaca yenilenebilir yakıt standartı olarak bilinen bu standarda göre yapılan biyoyakıt karışımlarının, biyojenik / yenilenebilir karbon oranı ölçümleri, dünya genelinde en çok kullanılan ve işletmeler ve tüketiciler tarafından en çok tercih edilen bir yöntemdir.

İklim Değişim Hizmetleri - Biyojenik Karbondioksit Emisyonları

İşletmeler için ürün tasarım ve geliştirme çalışmalarında yenilenebilir oranın bilinmesi çok önemlidir. Standartlara uygun olan bu testlerde ürünlerin biyojenik karbon oranı tespit edilmektedir.

Biyoyakıtlar, biyokütleden üretilen katı, sıvı veya gaz yakıtlardır. Bu yakıt türü, fosil yakıtlara göre oldukça çok iyi bir alternatifdir. Biyoyakıtlar yanarken, nötr karbondioksit açığa çıkarırlar. Birçok biyoyakıt türü karbon-14 içeren bitkisel kaynaklardan üretilmektedir. Biyojenik karbon analizlerinde karbon-14 yöntemi kullanılmakta ve biyojenik ve fosilden üretilmiş yakıtlar ayırdedilebilmektedir.

Bütün işletmelerde hava, gürültü, koku ve titreşim ölçüm, test ve analizlerinin yapılması, çalışan sağlığı ve doğal çevrenin korunması bakımından önemli olmaktadır. Bu kapsamda olmak üzere laboratuvarımız iklim değişim hizmetleri kapsamında biyojenik karbondioksit emisyonları ölçüm hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda laboratuvarımız, resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve test ve analiz yöntemlerine uymaktadır. Bu konuda uyulan başlıca standart şudur:

  • ASTM D6866-18 Radyokarbon analizi kullanılarak katı, sıvı ve gazlı örneklerin biyobazlı içeriğinin belirlenmesi için standart test yöntemleri

Biyojenik karbondioksit emisyonları ölçüm hizmetleri yanında laboratuvarımız, iklim değişim hizmetleri kapsamında başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.