Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Elektromanyetik Alan Kontrolü

Mobil telefonlar, tabletler, bilgisayarlar, mikrodalga fırınlar, prizler, Wi-Fi ve günlük yaşamda kullanılan birçok cihaz çevresinde elektromanyetik alan yaratmaktadır. Bu cihazlar belki günlük yaşamı fazlası ile kolaylaştırıyor ancak ortaya çıkan bu elektromanyetik alan insanlar üzerinde olumsuz birçok etkiye neden oluyor ve birçok sağlık problemi yaratıyor.

Elektromanyetik Alan Kontrolü

Ortamda herhangi bir elektrikli veya elektronik bir cihaz bulunmasa bile, yakın çevrede bulunan cihazların elektromanyetik dalgaları insanları mutlaka bulmaktadır. Bu etkilenmeden uzak durmanın tek yolu diğer insanlardan uzak yaşanması ve yaşanılan ortamda herhangi bir kablo bulunmamasıdır.

Elektromanyetik alan gözle görünür bir şey olmadığı için korunma konusunda çok daha fazla özen göstermek gerekmektedir.

Elektromanyetik alanlar, telsiz veya telefon istasyonlarının, televizyon antenlerinin, x-ray cihazlarının, güç kaynaklarının, kısaca her türlü elektronik cihazların ürettiği elektrik yükünün birikmesi ile oluşmaktadır. Bir elektrikli cihaz prize takıldığı anda havaya elektronik dalgalar yayılır. Elektronik alanların yoğunluğu, gerilimin yüksekliğine bağlıdır. En basitinden internet kullanıldığı zaman, çevrede bulunan wi-fi alanları bir şekilde insan vücuduna temas etmektedir.

Elektromanyetik alanlar son yıllarda giderek fazlalaşmıştır. Sürekli olarak bu alana maruz kalmanın, insan sağlığına olumsuz etkileri oldukça fazladır. Bunların başlıcaları şu şekilde sıralanabilir: sinir sistemi bozuklukları, uykusuzluk, alerjiler, yüksek tansiyon, görme bozuklukları, cildin kuruması, konsantrasyon problemleri, baş dönmesi, migren, stres, kısırlık ve gebelik sorunları ve kalp ritmi bozuklukları.

Hangi sektörde olursa olsun bütün işletmelerde hava, gürültü, koku ve titreşim ölçüm, test ve analizlerinin yapılması, çalışan sağlığı ve doğal çevrenin korunması bakımından önemli olmaktadır. Bu kapsamda olmak üzere laboratuvarımız elektromanyetik alan kontrolü hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda laboratuvarımız, resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve test ve analiz yöntemlerine uymaktadır.

Elektromanyetik alan kontrolü hizmetleri yanında laboratuvarımız, çalışma ortamlarına yönelik başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.