Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Çevresel Atık Yönetimi Hizmetleri - Atık Muhafaza - Hidrolik Fren Yağı ve Soğutucular

Son yıllarda sanayi üretim faaliyetleri sonucunda çıkan atıklar, toprak, hava ve su gibi doğal kaynakların daha fazla kirlenmesine neden olmuştur. Motorlu araçlar, modern yaşamın ve çalışma hayatının çok önemli araçlarıdır. Ancak taşıt kullanımı ve bakımı, doğal çevre üzerine ciddi etkiler yapmaktadır. En basitinden egzoz emisyonları, enerji tüketimi, katı atıklar, kimyasal sıvı atıklar ve makine yağları gibi çok sayıda ürün, büyük çevre problemleri yaratmaktadır. Özellikle araçların servis işlemleri sırasında açığa çıkan atık maddeler için belirlenmiş standartlar yeterli değildir. Ayrıca işletmeler bu atıkları sorumsuz br şekilde kanalizasyon sistemlerine bırakmaktadır.

Çevresel Atık Yönetimi Hizmetleri - Atık Muhafaza - Hidrolik Fren Yağı ve Soğutucular

Motorlu araçlarda kullanılan ve oldukça tehlikeli olabilen hidrolik fren yağları, motor yağları ve soğutucu sistemlerde kullanılan sıvılar, kullanıldıktan sonra ekosistem için zehirleyici özellikler taşımaktadır.

Bu noktada geri kazanım çabaları ve kirlilik önleme gayretleri büyük önem taşımaktadır. Araçların tamir ve bakım işlemleri sonrasında ortaya çıkan zararlı atıkların, depolanması, yeniden kullanılması, geri kazanılması ve yok edilmesine yönelik çalışmalar ile, bir yandan işletmeler için ekonomik değer yaratılırken bir yandan da doğal çevre korunmuş olmaktadır.

İşletmeler mümkün olduğu ölçüde atık üretmemek, üretiyorsa da en düşük miktarda üretmek için çaba göstermek zorundadır. İnsan sağlığı ve doğal çevrenin korunması açısından bu çok önemlidir. Laboratuvarımız, çevresel atık yönetimi hizmetleri çerçevesinde atık muhafaza konusunda hidrolik fren yağı ve soğutucu yönetim hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve test ve analiz yöntemlerine uyulmaktadır.

Atık muhafaza konusunda hidrolik fren yağı ve soğutucu yönetim hizmetleri yanında laboratuvarımız, atık ve ürün güvenliğine yönelik başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.