Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Çevresel Atık Yönetimi Hizmetleri - Kazılmış Zemin Yönetimi

Kontamine olması muhtemel bir arazi üzerine yeni bir tesis yapılacaksa veya mevcut tesisler onarılacak veya genişletilecekse, zemin yönetimi önemli bir çalışma olmaktadır. Zemindeki tehlikeli atıklar yüzünden sonradan bir problem yaşamamak için, baştan zemin araştırmalarının yapılması işletmelere zaman ve maliyet kazandıracak önemli bir adımdır.

Çevresel Atık Yönetimi Hizmetleri - Kazılmış Zemin Yönetimi

Esas olarak toprak, organik maddelerden ve çeşitli şekillerde ayrışan kayalardan oluşan ve içinde su, hava ve birçok canlılar bulunan bir maddedir. Ama birçok nedenle topraklar kirlenmekte ve tarımsal alanlar giderek azalmaktadır.

Başlıca kirlilik faktörleri şunlardır: tarımsal kirleticiler, endüstriyel kirleticiler, belediyeye ait kirleticiler ve nükleer kirleticiler. Toprakların kirlenmesi ise toprağa karışan kimyasal maddeler yüzünden olmaktadır. Bu maddeler toprak kirliliğine neden olan ve toprağın flora ve faunasını etkileyen bir dizi kimyasal, fiziksel ve biyolojik süreçlere yol açmaktadır. Kirlenmenin boyutları arttıkça zamanla topraklarda ağır metal kirliliği oluşmaktadır. Tarımsal faaliyetlerde kullanılan kimyasal gübreler ve pestisitler, toprakların verimsizleşmesine, bakterilerin yok olmasına, bitki besin elementlerinin doğal şekilde ürememesine ve atıkların parçalanamamasına neden olmaktadır.

Bütün bu olumsuz gelişmeler, zemin toprağını öldürmekte ve bu topraklarda kurulacak yeni tesisler için de tehlike yaratmaya devam etmektedir. Bu nedenle kazılmış zemin toprağı yönetimi önemli bir hizmettir.

İşletmeler mümkün olduğu ölçüde atık üretmemek, üretiyorsa da en düşük miktarda üretmek için çaba göstermek zorundadır. İnsan sağlığı ve doğal çevrenin korunması açısından bu çok önemlidir. Laboratuvarımız, çevresel atık yönetimi hizmetleri çerçevesinde kazılmış zemin yönetimi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve test ve analiz yöntemlerine uyulmaktadır.

Kazılmış zemin yönetimi hizmetleri yanında laboratuvarımız, atık ve ürün güvenliğine yönelik başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de vermektedir.

 


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.