Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Hava ve Toz Partikülleri - Gezici Kaynak İzleme

Çalışanlar günboyunca, üretim yapılan fabrikalarda ve ofis ortamlarında bulunmakta ve bu ortamlarda sürekli olarak, gaz, toz ve buhar gibi hava kirleticilerine maruz kalmaktadır. Bu kirleticilerin başında solunabilir toz partikülleri ve uçucu organik ve inorganik bileşikler gelmektedir. Herhangi bir sağlık problemine neden olmamak için işletmeler, ortam havasında bulunması muhtemel kirleticilerin konsantrasyonlarını tespit etmek zorundadır. Kirleticilerin çeşitliliği ve konsantrasyon miktarı, ortamın karakteristiğine, üretimde kullanılan malzemelere ve çalışanların davranış şekillerine göre farklılık göstermektedir.

Hava ve Toz Partikülleri - Gezici Kaynak İzleme

Çalışma ortamında bulunabilecek kirleticilerin neler olduğu tespit edildikten sonra bu kirleticilerin konsantrasyonlarının ve çalışan maruziyet değerlerinin ölçülmesi gerekmektedir. Sağlıklı veriler elde edebilmek için de çalışmanın en yoğun olduğu anlarda ölçüm yapılması gerekmektedir. Bu nedenle ölçüm ve analiz çalışmalarının yerinde yapılması daha doğru sonuçlar vermektedir.

Yetklili labortatuvarların bir kısmı gezici laboratuvar hizmetleri vererek, kaynağında ölçüm çalışmaları yapmaktadır. Bu şekilde işletmeler, yasal düzenlemelerden doğan yükümlülüklerini, zamanında ve uygun şekilde yerine getirmiş olmaktadır.

Gezici kaynak izleme hizmetleri kapsamında işletmeler için, mikrobiyolojik aktivite araştırmaları, içme suyu güvenliği testleri, su arıtma prosesi optimizasyonu, benzin, dizel ve kalıntı bırakan organik maddelerin petrol içerikleri, poliklorlu bifenil analizleri ve uçucu organik bileşim testleri yapılmaktadır.

Bütün işletmelerde hava, gürültü, koku ve titreşim ölçüm, test ve analizlerinin yapılması, çalışan sağlığı ve doğal çevrenin korunması bakımından önemli olmaktadır. Bu kapsamda olmak üzere laboratuvarımız hava ve toz partikülleri çalışmaları çerçevesinde gezici kaynak izleme hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda laboratuvarımız, resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve test ve analiz yöntemlerine uymaktadır.

Gezici kaynak izleme hizmetleri yanında laboratuvarımız, çalışma ortamlarına yönelik başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.