Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Kaçak Emisyon Araştırmaları

Bugün dünyada bütün ülkeler kaçak emisyonlara, her zamankinden daha fazla önem vermektedir. Avrupa Birliği ülkelerinde de, kaçak emisyonların azaltılması yönünde oldukça ayrıntılı bir direktif yayınlanmıştır. Bu yasal düzenlemelerde kaçak emisyonlar çeşitli şekillerde yer almakta ve hammaddelerin işlenmesi gibi daha birçok süreci kapsamaktadır.

Kaçak Emisyon Araştırmaları

Genel emisyonlara göre kaçak emisyonlarda yaklaşım, daha gelişmiş standartlara ve daha ayrıntılı araştırmalara doğru gitmektedir. Emisyonlar konusunda yeni yasal düzenlemeler çıktıkça, kaçak emisyonları da bu yasal düzenlemelerde yerini almaktadır.

Genel olarak kaçak emisyonlar iki şekilde ortaya çıkabilir: ya kapatılmamış kaynaklardan (taşına ve depolama faaliyetleri sırasında), ya da kapatılmış kaynakların eksik tahliyesi yüzünden. İşletmeler üretime kullanılan makina ve ekipmanların hasarsız olduğundan ve atmosfere gaz bırakmadığından emin olmak zorundadır. Eğer bir sızıntı tespit edilirse, yasal düzenlemeler gereğince bunun onarılması gerekmektedir. Kaçak emisyon araştırmaları işletmelere bu yönde destek olmak içindir. İşletmelerde boru hatları, pompalar, flanşlar, basınç güvenlik sübapları ve bunlar gibi çok sayıda cihaz ve ekipman, uçuşan sıvı ve gazlarla doludur ve buralarda olacak bir arıza, kaçak emisyonlara neden olur. Uzun süreli kullanım ve aşınmalar sonucunda bu ekipmanlarda kırılmalar, bozulmalar ve sızıntılar oluşabilir. Bu durum işletmelerin resmi denetimleri geçememesine ve yüklü cezalar ödemesine neden olabilir.

Hangi sektörde olursa olsun bütün işletmelerde hava, gürültü, koku ve titreşim ölçüm, test ve analizlerinin yapılması, çalışan sağlığı ve doğal çevrenin korunması bakımından önemli olmaktadır. Bu kapsamda olmak üzere laboratuvarımız kaçak emisyon araştırma hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda laboratuvarımız, resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve test ve analiz yöntemlerine uymaktadır.

Kaçak emisyon araştırma hizmetleri yanında laboratuvarımız, çalışma ortamlarına yönelik başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.