Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Çevre Hizmetleri

Hava ve Toz Partikülleri - Kapalı Ortam Hava Kalitesi

İnsanlar, çalıştıkları, dinlendikleri, yaşadıkları zamanın, kısaca günün önemli bir kısmını kapalı ortamlarda geçirmektedir. Kapalı ortamların havası ise yine insanlar tarafından kirletilmektedir. Özellikle çalışma ortamlarının havası, yapılan işin özelliklerine bağlı olarak gaz, toz, organik uçucu maddeler ve organik buhar emisyonları ile kirlenmektedir. Çoğu zaman bir işletmenin çalışma ortamı hava kalitesi, dışarıdaki hava kalitesine göre çok daha fazla kirli olabilmektedir.

Hava ve Toz Partikülleri - Kapalı Ortam Hava Kalitesi

Kapalı ortam hava kalitesini etkileyen başlıca faaliyetler şunlardır: ısıtma ve soğutma sistemleri, bina yapım ve izolasyon maddeleri, ortamın çok kalabalık olması, sigara içilmesi, mobilyalar ve döşeme maddeleri, temizlik çalışmaları, kişisel bakım faaliyetleri, tamirat veya ilaçlama faaliyetleri ve elektrikli ve elektronik ev aletlerinin çalıştırılmaları.

Kapalı ortamla hava kalitesinin kötü olması, insanlarda baş ağrısı, boğaz kuruması, genizde yanma, kaşıntılar, halsizlik, dikkatin dağılması, işe konsantre olamama ve kokulara karşı aşırı duyarlılık gibi rahatsızlıklara yol açmaktadır. Bugün bu türden rahatsızlıklara neden olan kapalı ortamlara hasta binalar, bu problemlere ise hasta bina sendromları denmektedir.

Kapalı alanlarda maruz kalınan risklerin belirlenmesi amacı ile yetkili laboratuvarlarda çeşitli ölçümler yapılmaktadır. Bu konuda yasal düzenlemeler çıkarılmış ve sınır değerler belirlenmiştir.

Bütün işletmelerde hava, gürültü, koku ve titreşim ölçüm, test ve analizlerinin yapılması, çalışan sağlığı ve doğal çevrenin korunması bakımından önemli olmaktadır. Bu kapsamda olmak üzere laboratuvarımız hava ve toz partikülleri çalışmaları çerçevesinde kapalı ortam hava kalitesi tespit hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda laboratuvarımız, resmi kuruluşlar tarafından çıkarılan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve test ve analiz yöntemlerine uymaktadır.

Kapalı ortam hava kalitesi tespit hizmetleri yanında laboratuvarımız, çalışma ortamlarına yönelik başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.